Andres Tennus

Selgusid TÜMRI-ga seotud Tartu Ülikooli teenetemärkide kavalerid

28. oktoobril otsustas Tartu Ülikooli senat kinnitada 2022. aasta teenetemärkide kavalerid. Teiste seas pälvisid aumärgi kolm TÜMRI-ga seotud inimest. Rektor annab ülikooli teenetemärgid pidulikult üle 25. novembril.

Teenetemärk „100 semestrit Tartu Ülikoolis“

Teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis" pälvis Tartu Ülikooli arheogeneetika ja populatsioonigeneetika professor akadeemik Richard Villems.

Tartu Ülikooli aumärk:

Tartu Ülikooli aumärgi pälvisid TÜMRI ja LT valdkonnaga pikajaaliselt seotud infotehnoloogia peaspetsialist Kalle Tihemets ning geenitehnoloogia bakalaureuseõppe tudeng Hannes Ruusmaa, kes oli 2020-2022 Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi president ning tänane töögrupi juht, lisaks TÜÜE liige ning TÜMRI nõukogu üliõpilasest liige.

Richard Villems Kalle Tihemets Hannes Ruusmaa

Piltidel vasakult paremale Richard Villems, Kalle Tihemets ja Hannes Ruusmaa.

Tartu Ülikooli teenetemärgiga tunnustamise ettepanekuid võivad teha kõik ülikooli liikmed. Selleks tuleb kandidaadi nimi ja lühike põhjendus esitada ülikooli kodulehel. Suure medaliga tunnustamise otsuse teeb senat oma oktoobrikuu istungil; medali, tänutähe, aumärgi ja teenetemärgiga „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ tunnustamise otsustab rektor vahetult pärast senati istungit.

Kõikide teenetemärgi kavaleride nimed on avaldatud Tartu Ülikooli kodulehel.

Täielik fotogalerii UTTV lehel.
Sündmuse järelvaatamine.

Pildid Tartu Ülikooli teenetemärkide üleandmisest 25.11.2022 (Andres Tennus)

Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteo auhinna üleandmine. Pildil Tartu Ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ning haridus- ja teadusminister Kristina Kallas.

Ülikooliõpik „Rakubioloogia“ valiti Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteoks

Ülikooliõpiku „Rakubioloogia“ koostajad Sulev Kuuse ja Toivo Maimets.

„Rakubioloogia“ õpik nimetati Tartu Ülikooli 2023. aasta keeleteoks

Bioloogiaolümpiaadi lõppvooru osalejad biokeemia ülesandeid tegemas

Selgusid 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi parimad

9.–10. märtsil peeti 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi (EBO) lõppvoor gümnaasiumiõpilastele.