Loodus- ja täppisteaduste valdkonnas avati digitaalne mikroskoopiaklass

5.07.2017

Bioloogia ja elustiku kaitse ning geenitehnoloogia õppekava üliõpilastele avanevad uued võimalused seoses digitaalse mikroskoopiaklassi avamisega aadressil Vanemuise 46-305.

Uued mikroskoobid on internetiühenduse ja wifi-liitega. Kõike, mida üliõpilased näevad mikroskoobis, on võimalik kuvada seinale või vaadata nutiseadmest. Samuti on võimalik mikroskoobiga teha kõrge kvaliteediga fotosid uuritavast preparaadist ning hiljem andmeid analüüsida.

Arengubioloogia lektor Martin Kärner: „Siin ja praegu astusime me korraga kolm sammu edasi. Need kolm on aeg, kvaliteet ja sünergia, mis kokku tähendavad õppekvaliteedi hüppelist paranemist. Nüüd jääb rohkem aega tegeleda üliõpilastega. Kui üks inimene näeb midagi, mida teistel preparaadis ei ole, saame me seda kõike koos vaadata ja ka analüüsida. Siiani selline võimalus puudus.“

Molekulaar- ja rakubioloogia instituudi juhataja professor Toivo Maimets lisab: „Klass sai sisustatud uute mikroskoopidega õppetöö kvaliteedi tõstmiseks, tudengite rahulolu parandamiseks ning tudengite võimaluste edaspidiseks avardamiseks.“

Digitaalse mikroskoopiaklassi seadmed on soetatud Tartu ülikooli Astra projekti PER ASPERA ning molekulaar- ja rakubioloogia instituudi toel ning ökoloogia- ja maateaduste instituudi kaasabil.

Lisainfo: Martin Kärner, TÜ arengubioloogia lektor, 737 5831, martin.karner@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik