Instituut tänas õppeaasta lõpus üliõpilasi, kes on möödunud õppeaastal vabatahtlikult ja pühendunult panustanud instituudi tegevustesse.
Aktiivselt ürituste korraldamisel, õppepäevade läbiviimisel, kooligruppide vastu võtmisel ja teadusteemade tutvustamisel laiemale üldsusele osales kokku 44 bakalaureuse- ja magistriõppe tudengit. Nende üliõpilaste entusiasm ja soov panustada teaduskogukonda väljaspool õppetööd väärib tunnustust.
Tänuüritus toimus instituudis 4. juunil.
Tunnustuse pälvinud üliõpilaste nimed on toodud sündmuste kaupa allpool.
Suur tänu kõigile üliõpilastele, kes on oma tegevustega aidanud hoida ja arendada meie instituudi elavat ja kaasavat vaimu.
14. mai õhtul korraldasid geenitehnoloogia õppekava õppejõud ja tuutorid esmakursuslastele meeleoluka laboriralli. Õhtu jooksul tutvusid tudengid instituudi uurimisrühmadega, eri laborite asukohaga ja nendes toimuva teadustööga.
Loe lisa (uudis avalik esmaspäeval)
Täname ja tunnustame!
Sündmust aitasid korraldada Anete Budrikas, Mia Tiare Vahi, Grette-Ly Mäesalu ja Agnes Vaht.
12. mai õhtul toimus Riia 23b ruumis 105 infotund, kus tutvustati magistriõppe võimalusi Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudis. Infotunnis selgitati, kuidas toimub õppetöö ja millised karjäärivõimalusi õppekavadel õppimine loob.
Täname ja tunnustame!
Oma õppekava tutvustasid infotunnis üliõpilased Marcella Laura Polverino ja Roger Rikberg.
4. aprillil toimus tudengikonverents „Tehnoloogia ja loodus – harmoonia tuleviku nimel!“. Tänavuse tudengikonverentsi läbivaks teemaks on looduse ja tehnoloogia vahelise jätkusuutliku tasakaalu tagamine.
Täname ja tunnustame!
Sündmust aitasid korraldada üliõpilased Marleen Kask ja Irene Roots, ettekande teemal „Menopausiga kaasnevate vasomotoorsete sümptomite geneetilised riskitegurid“ tegi Mia Golob.
1. aprillil tähistas instituut 35. aasta möödumist asutamisest. Saabuvat sünnipäeva tähistasid instituudi töötajad, üliõpilased, vilistlased ja sõbrad kohvikute päeva ja viktoriiniga Omicumi aatriumis, õhtu lõppes Tamme staadionil jalgpalli mängides.
Täname ja tunnustame!
Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi vahvlikohvikuga olid kohal üliõpilased Marleen Kask, Irene Roots ja Lisette Haug. Tegevust aitas planeerida Mia Golob.
Päeva jooksul toimuvat aitasid sotsiaalmeedias kajastada üliõpilased Mia Tiare Vahi, Karolina Nõu ja Greete Paat. Lisaks intervjueerisid nad jalgpallimängudel osalenuid.
Sündmuse teavitusvideos esines Egert Vene.
5. märtsil toimus taas loodus- ja täppisteaduste valdkonna ühiselt korraldatud Maarjavälja karjääripäev. Juba neljandat korda toimuv karjäärimess tõi suhtlemiseks kokku ligemale 400 üliõpilast ning 130 ettevõtete ja asutuste esindajat.
Täname ja tunnustame!
Vabatahtlikena olid sündmuse korraldamisel abis üliõpilased Grette-Ly Mäesalu, Margaret Liiv, Sandra Põld ja Mia Brit Gavrilin. Üliõpilasseltside paneelarutelus osales Roger Rikberg.
Täname ja tunnustame!
Üliõpilane Anu Kängsepp rääkis infotunnis esmakursuslastele mobiilsusest.
10.-21. märtsini toimusid instituudis taas geneetika õppepäevad. Kaheksa täispikka päeva tõid Tartusse katseid tegema 154 gümnaasiumiõpilast üle Eesti. Kokku külastasid meid 11-ne kooli õpilased koos õpetajaga.
Täname ja tunnustame gümnasiste juhendanud üliõpilasi!
Agnes Vaht, Saale Pärn, Irene Roots, Roosi-Liis Keskküla, Karolina Nõu, Annabel Toom, Mariliis Maasik, Saskia Ehin, Elo-Ayla Piir, Marleen Kask, Hanna Randaru.
Õppepäevade peakontakt oli Heiko Maasikas, kes lisaks gümnasistide juhendamisele suhtles koolidega ja koordineeris külastuskäike õpetajatega.
Bioklass rändas sellel õppeaastal hoogsasti ja tegi 16 külastust. Jõuti mitmetesse maakondadesse, kaks päeva oli klass Saaremaal.
Täname ja tunnustame õpilasi juhendanud üliõpilasi!
Kethel Monso, Sofia Kõrs, Anete Budrikas, Miriam Trummal, Railin Viik, Steffi Salu.
Bioklassi koordinaator oli Maarja Runtal.
Rahvusvahelise teadlaste öö raames said igas vanuses huvilised Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi (TÜMRI) poolt korraldatud perepäeval näha Omicumi õppehoone laboreid ja uudistada töötubades nähtamatu bioloogia imelist maailma.
Täname ja tunnustame!
Üliõpilane Kirill Matiitšin aitas viia läbi töötuba „Kohtumine iseenda mikromaailmaga“.
Rändava bioklassi liikmed Kethel Monso, Sofia Kõrs, Railin Viik ja Maarja Runtal korraldasid töötuba „Uurime DNA-d“.
Loodus- ja täppisteaduste valdkonna turundusfotode valmimiseks andsid oma panuse üliõpilased Lisette Haug, Elisabet Jääger, Anete Budrikas, Eeva Maria Reinart, Maria Grinkevich, Mia Tiare Vahi, Maarja Runtal, Egert Vene, Kirill Matiitšin, Andres Reintam.
30. oktoobril toimus traditsiooniline kõrghariduspäev „Õpi Tartus!“. Sündmuse messialal esindasid Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituuti rändava bioklassi liikmed, kes korraldasid ka kaasahaarava „Uurime DNA-d“ töötoa.
Täname ja tunnustame!
Osalenuid juhendasid töötoas üliõpilased Irene Roots, Marleen Kask ja Kevin Teinfeldt. Kõik kolm vabatahtlikku tutvustasid terve päeva jooksul ka messiala külastajatele Tartu Ülikoolis ning molekulaar- ja rakubioloogia instituudis õppimise võimalusi.
27. veebruaril toimus Tartu Ülikooli raamatukogus ja teistes ülikooli hoonetes lahtiste uste päev, kus peeti infomessi, toimusid vestlusringid ja töötoad. Instituut tutvustas gümnasistidele õpivõimalusi messialal ja Riia 23 õppehoones ning korraldas päeva jooksul kaks töötuba.
Täname ja tunnustame!
Tartu Ülikooli raamatukogus tutvustasid messialal geenitehnoloogia õppekava ja juhendasid töötoas osalejaid üliõpilased Simona Senina, Taja Glasberg, Maarja Runtal, Kethel Monso, Anete Budrikas ja Miriam Trummal.
Riia 23 õppehoones korraldatud töötuba aitasid viia läbi üliõpilased Heiko Maasikas, Elise Mägi, Irene Roots, Mariliis Maasik ja Saale Pärn.