TÜMRI ootab tulevasi üliõpilasi virtuaalsele lahtiste uste päevale 2.03.2022

2. märtsil toimub Tartu Ülikooli lahtiste uste päev.

Lahtiste uste päev toimub sel aastal veebis ning TÜ molekulaar ja rakubioloogia instituut (TÜMRI) koos ökoloogia ja maateaduste instituudiga (ÖMI) kutsuvad tulevasi tudengeid ühisele infotunnile, kus oma ala spetsialistid vastavad kõikidele küsimustele, mis puudutavad õppekavasid Geenitehnoloogia ning Bioloogia ja elustiku kaitse. Osalejatele tutvustatakse õppimisvõimalusi Tartu Ülikoolis, seltsitegevust meie erialade organisatsioonides ning potentsiaali tuleviku tööturul.

Tähelepanu! Messikeskkonda pääsemiseks tuleb registreeruda lehel: https://worksup.com/lahtiseduksed
Kuna töötuppa mahub limiteeritud arv osalejaid, siis töötubadesse tuleb eraldi registreeruda!
(kõikidele registreerunutele saadetakse Zoom'i link; kui link ei saabunud või registreerimistähtaeg on möödas, siis juurdepääsu saamiseks võtke palun ühendust e-posti aadressil: margus.leppik@ut.ee)

2. märtsil kell 14.00–14.45 toimub ühine infotund kahe õppekava kohta: „Bioteadused: geenitehnoloogia ning bioloogia ja elustiku kaitse". Registreerumine töötuppa siin.

Lahtiste uste päeval on kõigil huvilistel võimalus tutvuda ülikooli ja erialadega infotundides ja töötubades, kuulata konverentsil tudengite ja vilistlaste kogemusi ning suhelda virtuaalsel messialal üliõpilaste ja huvipakkuvate erialade esindajatega. Sisutihe päev lisab tulevastele üliõpilastele kindlustunnet, et teha teadlik erialavalik.

Päev algab tulevase üliõpilase veebikonverentsiga, mida juhatab informaatikaüliõpilane Tarmo Pungas. Tulevasi kandideerijaid tervitab rektor Toomas Asser, kes jagab intervjuus oma väärtuslikke kogemusi ja soovitusi. Vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma annab nõu, kuidas valmistuda ülikooli kandideerimiseks.

Konverentsi esimeses aruteluringis jagavad eri valdkondade üliõpilased praktilisi nippe ja väärtuslikke nõuandeid nii eriala valimise, sisseastumise, õppimise kui ka tudengielu kohta. Teises, vilistlaste aruteluringis vastatakse küsimusele „Kuidas juhtida oma tulevikku?“. Räägitakse sellest, kuidas teha teadlik erialavalik ja milline on ülikooliõpingute mõju hilisemale edukusele, ning loomulikult jagatakse soovitusi tulevastele üliõpilastele.

Erialade sobivust saab proovida lausa 36 töötoas (otselink bioteaduste töötoale). Näiteks eraõiguse töötoas lahendatakse kassivarguse kaasus, meditsiiniteaduste valdkonna esindajad aga tutvustavad ravimite manustamise põhitõdesid ja proviisorile vajalikke teadmisi kõikvõimalikest ainetest. Töötoas „Mis on kultuurisündmuste produktsiooni tähtsaim supervõime?“ tehakse ühiselt läbi interaktiivne harjutus sihtrühma ja publiku tundmaõppimise kohta ning töötoas „Oled see, mida sööd ehk Noppeid toidukriminalistikast“ arutletakse muu hulgas, millise jälje jätab söök meie organismi ja kuidas teha kindlaks, mida sõid inimesed kiviajal.

Õppekavade infotundides saab kuulata ja küsida huvipakkuvate õppekavade sisu ja sisseastumise kohta. Lisaks on konverentsikeskkonnas avatud virtuaalne messiala, kus on võimalik põhjalikult uurida Tartu Ülikooli õppekavade ja õppimisvõimaluste kohta.

Konverentsile ja messialale tuleb registreeruda ning siseneda veebilehel worksup.com/lahtiseduksed. Töötubadesse saab registreeruda siin (otselink bioteaduste töötoale).

Tutvu lahtiste uste päeva kavaga veebilehel ut.ee/lahtised-uksed ja jälgi üritust ka Facebookis. Lahtiste uste päeva toetab Swedbank.

Foto: Tartu Ülikool, Mariana Tulf

Geneetika õppepäev

Geneetika õppepäevad

Geneetika õppepäevad on Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi poolt gümnasistidele suunatud praktiline töötuba, kus antakse noortele võimalus tutvuda bioteaduste metoodikate ning eria
tudengid koridoris

Sel kevadel avab Tartu Ülikool doktoriõppes 189 õppekohta

Rändav biolass

Rändav bioklass

Projekti „Rändav bioklass“ eesmärgiks on populariseerida loodusteadusi tutvustades õpilastele tänapäevaseid DNA analüüsi meetodeid ja andes neile võimaluse töötada kaasaegse laboriaparatuuriga.