Meediakajastused

Rändava bioklassi projekt on leidnud meedias üksjagu kajastust.

Alljärgnevalt on toodud mõningane valik meedias selle projekti kohta ilmunust. Leiate kajastuse või artikli meedias ilmunud pealkirja, väikese sisukokkuvõtte ning viite allikale ja kuupäevale, kus materjal ilmus. 

Reedel, 11. oktoobril 2013 algusega kell 10 toimub esmakordselt Eestis Omicumi aatriumis (Riia 23b) juhtiva teadusettevõtte Thermo Fisher Scientific teaduspäev, kus ettevõtte teadustöö peaspetsialist ja asepresident Klaus Lindpaintner räägib uudsete tehnoloogiate rollist teaduses ja ühiskonnas. Kell 12 sõlmivad Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm ja Thermo Fisher Scientificu asepresident Klaus Lindpaintner Tartu ülikoolis teadust populariseeriva mobiilse biotehnoloogia labori projekti lepingu "Rändav bioklass".

TÜ pressiteade, 10.10.2013 

Eesti koolides alustab ringkäiku Tartu Ülikooli Rändav Bioklass, milles õpilased saavad teha eksperimente DNAga.
Rändava Bioklassi eesmärk on tutvustada koolinoortele eluteadusi ning suurendada nende huvi biotehnoloogia valdkonna vastu. Klass on mõeldud 10.-12. klassi õpilastele.

ERR uudised, 24.03.2014

Teisipäeval, 25. märtsil 2014 alustas Eesti koolide ringreisi Tartu ülikooli rändav bioklass. Esimesena Eestis seatakse laboritingimused üles Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumis, kus tänapäevaste molekulaarbioloogia ja geenitehnoloogia labori töövahenditega viivad õpilased läbi erinevaid eksperimente pärilikkusaine ehk DNA-ga.
Aastas plaanitakse külastada 30-40 kooli.

TÜ pressiteade, 24.03.2014

Rändava bioklassi esimest koolikülastust Hugo Treffneri Gümnaasiumis Tartus tutvustab Kanal 2 saade „Reporter“.

Reporter, 25.03.14 (alates 12.46)

Eelmise aasta oktoobris sõlmisid Tartu ülikool ja teadusettevõte Thermo Fisher Scientific mobiilse biotehnoloogia labori projekti lepingu "Rändav bioklass".
Täna jõuab leping reaalsusesse ja Eesti koole hakkab külastama mobiilne biolabor, kus tänapäevaste molekulaarbioloogia ja geenitehnoloogia labori töövahenditega külastatakse koolide bioloogiatunde.

ERR Uudised, 25.03.2014

Õpilastele kõrgetasemelise geenilabori sisseseadmiseks pole koolil nüüd vaja muud, kui kutsuda külla rändav bioklass. Tudengid tulevad oma varustusega ja teevad õpilastega nelja tunni jooksul katseid, millest muidu saab lugeda vaid õpikust.
Eilsel esimesel väljasõidul käis kohal ka Thermo Fischer Scientific Balti regiooni asepresident Algimantas Markauskas. Ta rääkis, et Leedus juba ligi kolm aastat ringirännanud labor on ilmselgelt oma eesmärki täitmas, sest mõned kõige esimestes töötubades osalenud keskkooliõpilased on nüüd juba labori korraldajate hulgas.
Tartu ülikool kasutab rändavas bioklassis ära tudengite tööjõudu, kaasa teevad nii bakalaureuse- kui ka magistriastme üliõpilased.

Tartu Postimees, 26.03.2014

Üle Eesti teeb ringreisi Tartu ülikooli rändav bioklass, kus seatakse klassiruumi üles molekulaarbioloogia ja geenitehnoloogia labor.

Tartu ülikooli bioklassi meeskond läheb praeguse kava kohaselt külla ligemale 50-le koolile üle Eesti. Ja küllap leiab mõnigi õpilane tänu bioklassile tee mõne põneva valdkonnani, mida instruktori sõnul tunnis tehtud katsest järeldada saab.

Bioklassi instruktor, TÜ magistrant Karl Annusver ütles, et ta unistab sellest, kuidas tulevikus saaks kõigis bioloogia tundides midagi sarnast teha.

ERR Uudised, 04.04.2014