Siit leiate meie instituudi lehel avaldatud uudised (ilmumise järjekorras).

Meediaväljaannetes avaldatud uudised sh tele- ja raadiosalvestused leiate leheküljelt Meedia.

Otsi uudist

22. augustil kl 10.15 kaitseb Arun Kumar Devarajan doktoritööd „Microbes and climate change: insights from plant-microbe interactions in rice phyllosphere and soil microbiomes in subarctic grasslands“.
  • uudis
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna koosseisu luuakse Eesti vähikeskus, mille eesmärk on kiirendada rahvusvahelises koostöös vähi ennetamist ja ravi Eestis.
  • #koostöö
  • pressiteade
Siia lehele on koondatud Eesti riikliku bioloogiaolümpiaadi ning valge bioloogia viktoriiniga seotud uudised.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
2024. aasta üleilmne bioloogiaolümpiaad (IBO) toimus 7.-13. juulini pindalalt maailma üheksandas riigis, Kasahstani Vabariigis.
  • uudis
Õppekoha pakkumise sai 3294 kandidaati, kellel tuleb valik õppima tulemise kohta langetada hiljemalt 14. juulil.
  • uudis
21. augustil kell 13.15 kaitseb Vi Ngan Tran arengubioloogia erialal doktoritööd „The Cellular Dynamics and Epithelial Morphogenesis in Drosophila Wing Development“ („Rakkude dünaamika ja epiteeli morfogenees Drosophila tiiva arengus“).
  • uudis
Kärt Tomberg on TÜMRI vilistlane, teadlane ja ettevõtja. Kaks aastat tagasi asutas ta Inglismaal ettevõtte.
  • #vilistlane
  • uudis
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • uudis
Universitas Tartuensis juunikuu väljaandes vestles ajakirjanik Sven Paulus Tartu Ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuusega.
  • #õpetamine
  • meist mujal
Õppeaasta alguses toimuvad infotunnid uutele bakalaureuse- ja magistritudengitele.
  • uudis
26. juuni südaööni võeti vastu avaldusi Tartu Ülikooli esimese astme ja magistritaseme õppesse.
  • uudis
Igal kevadsemestril külastavad TÜMRI magistrandid ettevõtteid, mille tegevuses on keskkonnaga arvestamine eriti tähtsal kohal.
  • #kestlikkus
  • uudis
Reedel, 21. juunil toimusid TÜ loodus- ja täppisteaduste valdkonna bakalaureuse- ja magistriõppekavade lõpetajate aktused.
  • #vilistlane
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
Alates 12. juunist on Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS) kasutusel uus õppija töölaud, mis toob õppija jaoks olulise info ühte keskkonda kokku.
  • uudis
Kui gümnaasiumilõpetajal on käes aeg teha erialavalik, kaalub ta lisaks huvidele läbi ka uue peatükiga kaasneva elukohamuutuse. Ida-Virumaa noored elavad erilises asukohas, sest kaks Eesti suurimat linna paiknevad võrdsel kaugusel. Mida pakub ülikoolilinn Tartu neile, kelle emakeel ei ole eesti keel? Oma ootustest ja avastustest räägivad Tartu Ülikooli arstiteaduse õppekava teise kursuse üliõpilane Polina Tipakova ja geenitehnoloogia õppekava kolmanda kursuse üliõpilane Kirill Nitsenko.
  • ajaveeb
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • uudis
TÜMRI blogiloos uurime noortelt, millised on nende mõtted olümpiaadi ja bioloogia kui õppeaine kohta üldisemalt.
  • uudis
Teadus- ja innovatsioonilõhe kahandamiseks on Kesk- ja Ida-Euroopa teadlastel vaja toetusmeetmeid enamaks kui vaid võrgustumiseks
  • #rahvusvaheline