24. novembril andis rektor pidulikult üle Tartu ülikooli teenetemärgid. Teiste seas pälvisid aumärgi kaks TÜMRI-ga seotud inimest. Mullu, 27. oktoobril kinnitas Tartu Ülikooli senat 2023. aasta teenetemärkide kavalerid.
Tartu Ülikool pakub ülikooliõpinguist huvitatuile võimalust tulla tudengivarjuks. Päev üliõpilasega on hea viis tutvuda huvipakkuva eriala õppetööga ja saada osa tudengielust.
Omciumi aatriumi kuraator Sulev Kuuse kutsub alates 13. novembrist uudistama aatriumisse näitust "Kaks paari", mille autoriteks on kaks kunstnikepaari - Tuuli Puhvel ja Eero Ijavoinen ning Resa ja Margus Tiitsmaa (Sorge).
14. novembril tunnustati Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni aastakonverentsil silmapaistvaid teaduse eestkõnelejaid.
20. novembril kaitseb doktoritöö Kaspar Reier molekulaarbioloogia erialal doktoritööd „Quantity, stability and disparity of ribosomal components in Escherichia coli stationary phase“ („Muutused ribosoomi ja ribosoomiga seotud valkude kogustes soolekepikese statsionaarses kasvufaasis“).
15. novembril Tartus toimuval konverentsil käsitletakse teaduse keskkonnamõju ja otsitakse võimalusi selle vähendamiseks. Üritus toimub Omicumi hoones, Riia 23b/2-105.
10. detsembrini kestab Vikipeedia terminivõistlus, milles oodatakse kirjutama ning täiendama eestikeelseid lühiartikleid teaduslike mõistete teemal.
13.11.2023
- #tudengile
- #koostöö
- #teadus
20.11.2023 peab TÜMRI Citrina maja auditooriumis nr 218 (Riia 23b/1) kell 11.00 külalisseminari Kaspar Reieri doktoritöö oponent Suparna Sanyal molekulaarbioloogia professor, Uppsala Ülikooli struktuuri- ja molekulaarbioloogia osakonna juht (Rootsi)
8. novembril 2023 esines Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori Vilistlaskoor TÜMRI kontserdisarja raames kavaga "Sind tahan armastada".
7. novembril valis Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi (TÜMRI) nõukogu aastateks 2023–2026 instituudi direktoriks taas mikroobigeneetika professori Maia Kivisaare.
10. novembril kell 9.15 kaitseb Mariann Koel rakubioloogia erialal doktoritööd “The molecular interactions between trophoblast and endometrial cells in embryo implantation” („Trofoblastide ja endomeetriumi rakkude molekulaarsed interaktsioonid embrüo implantatsioonil“).
Tartu Ülikooli personaliosakond on uuendanud võrdse kohtlemise temaatikat käsitlevat veebilehte.
9. novembril peab Omicumi maja auditooriumis nr 105 (Riia 23) kell 16.00 külalisseminari Mariann Koeli doktoritöö oponent Kalle Rytkönen, kes on doktor Biomeditsiini Instituudis, Turu Bioteaduste Keskuses (Soome).
TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi majaseminarides tutvustatakse põhjalikult instituudi erinevate töörühmade ja instituudiga seotud töörühmade teadusuuringuid. Seminarid on avatud kõigile huvilistele ja loomulikult on oodatud lisaks TÜMRI ja naaberinstituutide teadustöötajatele ka kõikide õppeastmete tudengid.
Oktoobrikuise TÜMRI loo peategelaseks on kolmanda kursuse geenitehnoloogia tudeng Marcella Laura Polverino, kes on eelkõige tuntud kui BÜS-i president. Lisaks sisustab ta end vaba aega pillimängu ja Rändava Bioklassi koordineerimise, kuid teda võib kohata ka abipolitseiniku vormis. Loe blogist lähemalt, kuidas Marcella on aktiivse tudengielu juurde jõudnud ning kuidas sellise kiire tempo juures end hoida.
27. oktoobril võttis Tartu Ülikooli senat vastu otsuse autasustada Johan Skytte medaliga Riigikogu liiget ja Tartu Ülikooli praktilise filosoofia professorit Margit Sutropit. Ülikoolisisese kõrgeima tunnustuse, Tartu Ülikooli suure medali saavad kaks silmapaistvate saavutustega ülikooli teadlast. Selgunud on ka Tartu Ülikooli Tänutähe, medali, aumärgi ja teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ kavalerid.
Sel sügisel, 11. oktoobril toimus neljandat korda Tartu Ülikooli teaduskooli e-viktoriin „Valge bioloogia“.
Ülikool selgitab uuringu alusel välja, millist liikuvust toob endaga kaasa Eesti suurim ülikool ning millised on kestliku liikuvusega seotud hoiakud üliõpilaste ja töötajate seas.
Siia lehele on koondatud Eesti riikliku bioloogiaolümpiaadi ning valge bioloogia viktoriiniga seotud uudised.
26.10.2023
- #olümpiaadid
- #kooliõpilasele
Eesti ainukeses õpilaste teadusajakirjas Akadeemiake ilmusid septembri lõpus 12 silmapaistvat artiklit. Spetsiaalses erinumbris - mille peatoimetajad olid TÜMRI mikrobioloogia kaasprofessor Triinu Visnapuu ja meie instituudi vilistlane ja endine teadur, praegune ravimiameti spetsialist Pille Säälik - käsitleti nii loodus-, majandus- kui ka käitumusteaduslikke teemasid.