Siit leiate meie instituudi lehel avaldatud uudised (ilmumise järjekorras).

Meediaväljaannetes avaldatud uudised sh tele- ja raadiosalvestused leiate leheküljelt Meedia.

Otsi uudist

Teadmussiirdedoktorantuur pakub ettevõttele, ülikoolile ja doktorandile ainulaadset koostöövõimalust. Selle ilmekaks näiteks on Jaan Vihalemm, kes rakendab oma teadustöö tulemusi ettevõttes BiotaTec.
  • uudis
Mikroobikunsti töötuba tõi 27. aprillil instituuti mitmeid huvilisi Tartu Tudengipäevadelt.
  • #õpetamine
  • uudis
11. juunil kell 10.15 kaitseb Sirelin Sillamaa biokeemia erialal doktoritööd „The role of helicases Hmi1 and lrc3 in yeast mitochondrial DNA maintenance“ („Helikaaside Hmi1 ja lrc3 roll pärmi mitokondriaalse DNA säilitamisel“).
  • #avatud teadus
  • uudis
Laupäeval toimub suur vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“. Õhtuse peo avab suurejooneline avaetendus, mille ettevalmistusi tutvustab videos lavastaja Tanel Jonas.
  • uudis
22. mail kell 11–15 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis seminar „Teadus kõigile: kuidas muudab ühiskond teadust paremaks?“.
  • #avatud teadus
  • #kestlikkus
  • uudis
President Alar Karis andis Tallinnas Kadriorus üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase preemia.
  • uudis
Noore teadlase preemia pälvis Tartu Ülikooli geneetika kaasprofessor Hedvig Tamman ja noore IT-teadlase preemia Tartu Ülikooli rakendusliku keeletehnoloogia juht Liisa Rätsep.
  • meist mujal
Metspalu valiti Academia Europaea biokeemia ja molekulaarbioloogia sektsiooni liikmeks. Sellega tunnustati tema kõrgetasemelist teadustööd ja püsivat panust Euroopa teaduse arengusse.
  • meist mujal
Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning võrdõigusvolinik tähistasid 6.–12. maini üheskoos mitmekesisuse nädalat, mis kandis pealkirja „Mitmekesised Eesti ülikoolid“.
  • #kestlikkus
  • #koostöö
  • uudis
Esmaspäeval, 13. mail kell 16 toimub instituudi hoones magistriõppekavasid tutvustav infoüritus.
  • #sisseastumine
  • uudis
18. mail said tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli“ toimusid loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.
  • uudis
16. mail toimub Tallinnas Eesti doktorikooli karjäärikonverents, kus räägitakse doktoriõppe väärtusest ning doktorantide erialastest väljavaadetest. Oodatud on kõik Eesti doktorandid ja doktoriõppest huvitatud.
  • #koostöö
  • uudis
8. maist kuni 20. oktoobrini on kõik huvilised oodatud läbima orienteerumisrada, kus saab tutvuda Tartu Ülikooli ühiselamute ajalooga.
  • uudis
Uuel õppeaastal juba viiendat aastat järjest programm „Talendid Tartusse!“.
  • #esmakursuslane
  • uudis
26.–28. aprillini toimub Tartus, Oecologicumis teoreetilise bioloogia kevadkooli juubelikonverents.
  • uudis
24. aprillil toimus TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • #sisseastumine
  • uudis
Arengukava A2025 periood on peagi lõppemas ja ülikool on moodustanud komisjoni uue arengukava koostamiseks.
  • #juhtimine
  • uudis
12. aprillil sõlmisid Tartu Ülikool ja Kauss Arhitektuur OÜ uue õppe- ja teadushoone projekteerimislepingu. Lisaks hoonele tuleb lepingupartneril projekteerida ka tänav ja parkimismaja.
  • uudis
Raamatukogu konverentsikeskuse suures saalis toimus 10. aprillil üritustesarja „Kord ja kaos“ raames sümpoosion „Maailma tähendusest“.
  • #kultuur