Koolidele

Instituut pakub koolidele järgmisi võimalusi:

Kooliõpilased praktikumis

1. Laborite kasutamist praktikumide läbiviimiseks.

2. Ringkäike õpilastele instituudis teadlase juhtimisel.
Võimalik on tellida ringkäik just teid huvitaval teemal: näiteks mikroskoopia.

3. Populaarteaduslike ettekannete kuulamine/tellimine kooli. Koostöös õppejõudude, teadurite ja doktorantidega pakume laia valikut ettekandeid loodus- ja täppisteaduste aktuaalsetel teemadel. Räägime, millega tegelevad erinevad teadused, millised on probleemid, mis muudavad lähitulevikus maailma, mis võiksid olla lahendused. Räägime ka sellest, millised on võimalused meie instituudis õppida ning millise töökoha võib meie lõpetaja leida.

4. Meie teadlaste ja õppejõudude poolt loodud elektrooniliste õppevahendite kasutamine ja videoloengute kuulamine.

5. Kaasjuhendaja leidmine oma uurimis-praktilisele tööle.
Võta ühendust otse juhendajaga või kirjuta lisateabe kontaktil.

6. Töö- või tudengivarjuks olemine.
Võta ühendust otse teadlasega või kirjuta lisateabe kontaktil.

7. Kutsu oma kooli rändav bioklass.

8. Osale õpilastega instituudis toimuvatel geneetika õppepäevadel

9. Tegevusi meie valdkonnas pakub Tartu Ülikooli teaduskool.

10. Pane end proovile valge bioloogia viktoriinil ja bioloogiaolümpiaadil.

Olümpiaadiuudised

Ülikool koolitunnis!

Alates 2020. aasta sügisest pakub Tartu Ülikool põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele ning nende õpetajatele lühivideoid, mis aitavad koolitunde täiendada ja põnevamaks muuta. „Ülikool koolitunnis“ on ettevõtmine, mille käigus toovad ülikooli õppejõud ja teadlased oma erialased teadmised lihtsalt ja huvitavalt õpilasteni. Videote tegemisel lähtutakse riiklikust õppekavast ning nende sisu on ette valmistatud koostöös Tartu Ülikooli teadlaste, ainedidaktikute ja partnerkoolide õpetajatega.

Ülikool koolitunnis: Kuidas laguneb kilekott? Tee katse!

Rändav biolass

Rändav bioklass

Projekti "Rändav bioklass" eesmärgiks on populariseerida loodusteadusi tutvustades õpilastele tänapäevaseid DNA analüüsi meetodeid ja andes neile võimaluse töötada kaasaegse laboriaparatuuriga.
Geneetika õppepäev, 22.03.2024

Geneetika õppepäevad tõid Tartusse sajad õpilased

Aparatuur

Sellele lehele on tähestikulises järjekorras koondatud meie instituudis olevad olulisemad teadusaparaadid.