Foto:
Pexels

Antibiootikumiresistentsus võib olla selle sajandi suurim tervishoiukriis

Tartu Ülikooli teadlased uurisid antibiootikumide kasutamist ning resistentsust inimmeditsiinis ja veterinaarias ning antibiootikumijääkide levikut keskkonnas. Päev, mil meditsiin enam antibiootikumidelt piisavalt abi ei leia, ei pruugi olla mägede taga.

Sel suvel sai läbi kolm aastat väldanud suurprojekt „Antibiootikumiresistentsuse levikuteed ja resistentsuse ohjamise võimalused“, mida juhtis TÜ antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson. Ta nendib, et kuigi Eestis on bakterite antibiootikumiresistentsus väiksem kui Euroopa Liidu keskmiselt, tekitab see siiski mitmeid muresid.

Loe edasi ajakirjast Universitas Tartuensis.

#ettevõtlus #teadus
temporary file_hero-project-management-stockphoto-agile-standup-meeting-3840x979px_w2000

Teadus- ja arendusprojektid

21.09.2022