Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid külastas molekulaar- ja rakubioloogia instituuti

26.11.2020 külastas TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituuti Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Ümarlaual koos õppejõudude, tööandjate, vilistlaste ja üliõpilaste esindajatega arutati teadus- ja õppetöö ning lõpetajate võimaluste üle panustada oma teadmistega maksimaalset Eesti arengusse.
Peamine ühine arusaam oli, et bioloogia ja bioteaduste õpet tuleb suunata selliselt, et sellest oleks maksimaalne kasu nii õppijatele, ülikoolile kui ettevõtlusele. Tööandjate vaates jäi kõlama sõnum, et nõudlus doktorikraadiga spetsialistide järele, kes oskavad tulevikutehnoloogiaid luua, on suur.
Heameelt tunti selle üle, et riigipoolne teaduse- ja arendustegevuse rahastamine on jõudnud 1 %-ni SKT-st ning märgiti, et oluline on nii toetuse jõudmine teadlaskonnani kui ettevõtluse poolne 2 % lisandumine riigipoolsele toele.
Tõdeti, et äärmiselt tähtis on ka eestikeelse õppe- ja teadusterminoloogia jätkuv arendamine, sest kui meie seda ei tee, siis ei tee seda keegi.
President tegi instituudis ka ringkäigu ning tutvus laborite ja õpperuumidega.
Kersti Kaljulaid on molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vilistlane, ta kaitses oma bakalaureusekraadi geneetika erialal 1992. aastal.

Lisateave:
Toivo Maimets
TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi direktor
e-post: toivo.maimets@ut.ee

Foto: Sulev Kuuse