Teele Eensaar

Esmakordne laboriralli pakkus palju elevust ja avastamisrõõmu

30. novembril võtsid geenitehnoloogia esmakursuslased üksteisega mõõtu TÜMRI tuutorite eest veetaval laborirallil, mille jooksul tutvusid värsked tudengid nii instituudi erinevate laborite kui ka teadlastega.

Üle instituudi oli ette valmistatud 10 punkti, kus tuli lahendada aja ja täpsuse peale laboritööga lähemalt või kaugemalt seotud ülesandeid. Kogu kursus oli jaotatud väiksemateks võistkondadeks ning eesmärk oli meeskonnana edukalt kõik ülesanded lahendada.

Korraldusse oli kaasatud sisuliselt kogu instituut ning tudengid said näha ka instituudi kõige kaugemad soppe ja nurgataguseid, kuhu oma õpingute jooksul eriti ei satuta.

Tahtsime, et esmakursuslased saaksid lõbusate tegevuste käigus omavahel rohkem tuttavaks ja lisaboonus oli see üritus siduda ka geenitehnoloogia erialaga.

geenitehnoloogia tuutor Joosep Jagomägi

Laborist laborisse tormavatel tudengitel tuli muuhulgas ette nii aheldatud kättega plastiliinist kärbeste voolimist, pipetiotsikute ladumist, aja peale DNA kordusjärjestuste kirjutamist kui ka silma järgi värviliste lahusekoguste hindamist. Tudengiruumides oli vaja suuga pipeteerida ning ka roomata läbi mööblist valmistatud labürindi.

Tudengid Biokeemia laboris ülesannet lahendamas
Esmakursuslased lahusekoguseid hindamas (autor: Margus Leppik)

Nii üliõpilaste, kui läbiviijate näost peegeldunud emotsioonid ja rahulolu näitasid selgelt, et üritus läks korda ning loodetavasti saab sellest traditsioon ka järgnevateks aastateks.

Laboriralli järel liikusid tudengid Toomemäele, kus toimus esmakursuslaste pühitsemine geenitehnoloogia täieõiguslikeks tudengiteks. Kuna ürituse peamiseks eesmärgiks oli tudengeid rohkem ühendada, siis lõppes õhtu koosviibimisega Üliõpilasmajas.

Ürituse eestvedajaks oli geenitehnoloogia tuutor Joosep Jagomägi, keda abistasid kaastuutorid Anete Budrikas ja Emma Vildersen ning õppekava programmijuht Margus Leppik. Lisaks panid ürituse õnnestumisele õla alla ka sõbrad ja kursusekaaslased.

Galerii (30.11.23):

Doktorantuur

Karjäärikonverents „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

Pilt Tartu Ülikooli üliõpilasesindusest 2023. aastal.

Tule tudengi hääleks! – Tartu Ülikooli üliõpilasesindus kutsub kandideerima üliõpilasesindajaks

Tudengikonverents

Parema homse nimel