Ilmus kogumik „Eesti teaduskeel keelterikkas teadusmaailmas”

Detsembris 2020 ilmus kogumik „Eesti teaduskeel keelterikkas teadusmaailmas”. Raamatust leiab Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ja Tartu Ülikooli rakubioloogia professori Toivo Maimetsa koostatud artikli „Kellel on vaja eestikeelset rakubioloogia õpikut?”

Kogumiku koostaja ja toimetaja on Peep Nemvalts.
Raamatu autorid on Priit Kulu, Tiiu Kuurme, Sulev Kuuse, Jakob Kübarsepp, Gerhard Lock, Toivo Maimets, Peep Nemvalts, Maret Nukke, Kaarina Rein, Peeter Saari ja Helena Sepp.
Kogumikus mõtestavad mitme ülikooli loodus-, reaal-, ühiskonna- ja humanitaarteadlased eesti keele rolli üle teaduses ja kõrghariduses. Mil viisil võivad keele hääbumist põhjustada tähtsusetuna näivad nihked? Kui mitut keelt kasutasid varauusaja teadlased? Miks ja kuidas eesti keeles õpetada rakubioloogiat? Mille poolest erinevad jaapani ja eesti teaduskeel? Milline on otstarbekaim terminivara erialamõistestikku tähistama?
Raamat kutsub kaasa mõtlema, kuidas suunduda tõelise keelerikkuse ja täppiskeelte poole.

VII eesti teaduskeele konverents „Eestikeelne ja üleilmne teadus” toimus 21. novembril 2019.
Teaduskeele konverentsi info leiab siit.