Autor:
Logo

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna tudengid soovivad maailma parandada

12. aprillil algusega kell 10.15 toimub Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna tudengikonverents “Kestlikkuse valem. Kui kiire meil on?”. 

Konverentsi teema sai valitud juba korraldustiimi esimeste kokkusaamiste käigus, mille kandev mõte on noorte hirm meie planeedi tuleviku pärast. „Tahame pöörata tähelepanu sellele, et meil ei ole aega kestliku arengu eesmärkide täitmist seni edasi lükata, kuni meil ebamugav hakkab, vaid peame tegutsema kohe. Samuti tahame näidata, kuidas noored neisse teemadesse juba ülikooliteel panustavad ning selle kaudu motiveerida kõiki konverentsil osalejaid ka ise rohkem märkama, tegutsema ja muutusi nõudma,“ seletab konverentsi teema valiku lahti peakorraldaja, 3. aasta materjaliteaduse eriala üliõpilane Eva Lotta Lepp.

„Loodus- ja täppisteaduste valdkonna tudengitena saame ülikoolist kaasa väga tugeva analüütilise mõtlemise ja probleemide lahendamise oskuse, kuid neid lahendusi on vaja ka teistele näidata ja lahti seletada,“ räägib Eva Lotta Lepp. „Konverentsi peamine eesmärk on anda loodus- ja täppisteaduste suuna õppekavade tudengitele võimalus ülikooli esimeses õppeastmes enda tehtavat teadustööd esitleda ja ennast esinedes proovile panna, kuna see on tulevastele lõpetajatele vajalik oskus,“ lisab ta.

Konverentsil käsitletav teemadering ulatub ökoloogiast ja elurikkusest liikuvusandmete ja ringmajanduse ning energeetikani.  Tehnoloogia kiire arenguga peab kaasas käima ka eestikeelne terminoloogia, sellega seotud võimalusi ja kitsaskohti avab Mari-Liis Kolk. Milline on võõrliikide mõju ja haare Läänemere kohalikele liikidele selgub Katarina Kurina ettekandest. Hanna-Riin Muttik räägib haruldaste muldmetallide eraldamise võimalustest endise Maardu keemiakombinaadi selitusbasseinide setetest.

Konverentsil esinevad loodus- ja täppisteaduste valdkonna erinevatest haridusastmetest suuliste ettekannetega 8 üliõpilast  ja 5 üliõpilast on valmistanud ette posterettekande. Esinejate, ettekannete teemade ja päevakava kohta saab leida rohkem infot TÜ LTT tudengikonverentsi Facebooki lehelt. 

Väljastpoolt ülikooli on kutsutud rääkima Statistikaameti keskkonnastatistika juht Kaia Oras, kes teeb ettekande Eesti kestliku arengu eesmärkide hetkeseisust läbi Eesti keskkonnanäitajate. 

Konverentsi võtavad arutelupaneelis kokku loodus- ja täppisteaduste valdkonna teadlased Krista Fischer, Velle Toll, Margit Kõiv-Vainik, Riho Mõtlep ja Meelis Härmas, kes arutlevad, milline on ülikooli ja teadlaste roll kestliku arengu eesmärkide saavutamisel ning mis on kõige kriitilisemad probleemid, mis sel teel ette tulevad. 

Tartu ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna turundus- ja kommunikatsioonijuhi Imbi Rauga sõnul toetab valdkond tudengikonverentsi toimumist igati, et noored teadvustaksid ja hakkaksid kaasa mõtlema, kuidas igaüks saaks kaasa aidata meie planeedi ressursside ja keskkonna hoidmisele. 

Tudengite teaduskonverents toimub teist korda ja on üliõpilaste seas populaarsust kogunud. Teemaks valitakse parasjagu ühiskonna jaoks aktuaalne teema ja sobitatakse oma uurimistööd vastavasse konteksti. Konverentsi korraldavad keemiaüliõpilaste selts, füüsika üliõpilaste selts, bioteaduste üliõpilaste selts, matemaatika ja informaatika üliõpilaste selts ning geograafia ja geoloogia erialade üliõpilased.

Ülekannet konverentsist saab jälgida UTTV-lehel.

Loodusvaatluste maraton

Kodanikuteaduse seminaril räägitakse, kuidas rikastab avalikkuse kaasamine teadustööd

Mitmekesisuse nädal

Esimest korda tähistavad kuus Eesti ülikooli mitmekesisuse nädalat üheskoos

tiksujooks-rekl-väisveeb

Kevadjooksule on oodatud kõik liikumis- ja spordisõbrad