Raul Mee / Maaeluministeerium

Maaeluminister tänas ja tunnustas valdkonna parimaid koolilõpetajaid

Maaeluminister Urmas Kruuse tunnustas 30. juunil 2022 toimunud pidulikul vastuvõtul maamajanduse ja merendusega seotud kutse- ja kõrgharidusõppe parimaid lõpetajaid. Tänuüritus parimatele lõpetajatele toimus 24. korda.

Teiste seas pälvisid ministri tänukirja Tartu Ülikooli molekulaarsete bioteaduste magistriõppekava lõpetajad Lea Lopp ja Carolin Kuuskmäe.

Lea Lopp näitas magistriõpingute ajal korduvalt üles huvi maamajanduse vastu. Üks tema magistriõpingute jooksul sooritatud ettevõttepraktika oli samuti maaeluga seotud. Nimelt sooritas ta praktika ettevõttes Syngenta Polska, kus sidus bakalaureuseastmes õpitud teadmised taimede kohta magistriõppes õpitud sordiaretuse ja mikrobioomiga. Magistritöö kaitses Lea Lopp teemal "Mullabakter Pseudomonas putida fluoriiditolerantsust mõjutavad mehhanismid" (juhendaja geneetika teadur Heili Ilves).

Carolin Kuuskmäe näitas magistriõpingute käigus samuti üles suurt aktiivsust sooritades nii nagu Leagi kaks praktikat väljaspool instituuti. Lisaks teadustööle huvitab Carolini teaduskommunikatsioon ning sellel alal on ta leidnud ka hetkel rakendust. Magistritöö kaitses ta teemal "Transkriptsioonifaktori TCF4 lateraliseeritus hiire ja inimese ajus" (juhendajateks Mari-Anne Philips, Kersti Lilleväli ja Tambet Tõnissoo).

Teie viite edasi Eesti maa- ja mereelu arengut. Head tulemused laovad tugeva vundamendi, millele ehitada tulevik. Eesti vajab noori ja teotahtelisi inimesi.

maaeluminister Urmas Kruuse

Mõlemad tunnustuse pälvinud lõpetajad on olnud aktiivsed Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi liikmed.

Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituut soovib Leale ja Carolinile palju õnne ja edu edasistes ettevõtmistes!

Rohkem infot ja kõikide tänukirja pälvinute nimekirjad Maaeluministeeriumi kodulehelt.

Artikkel Postimehes.

Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteo auhinna üleandmine. Pildil Tartu Ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ning haridus- ja teadusminister Kristina Kallas.

Ülikooliõpik „Rakubioloogia“ valiti Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteoks

Ülikooliõpiku „Rakubioloogia“ koostajad Sulev Kuuse ja Toivo Maimets.

„Rakubioloogia“ õpik nimetati Tartu Ülikooli 2023. aasta keeleteoks

Bioloogiaolümpiaadi lõppvooru osalejad biokeemia ülesandeid tegemas

Selgusid 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi parimad

9.–10. märtsil peeti 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi (EBO) lõppvoor gümnaasiumiõpilastele.