Molekulaar- ja rakubioloogia instituudi direktoriks valiti Maia Kivisaar

24. novembril 2020 valiti Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi nõukogu poolt aastateks 2021–2023 instituudi direktoriks mikroobigeneetika professor Maia Kivisaar.

Molekulaar- ja rakubioloogia instituut on alates selle loomisest tegelenud rahvusvaheliselt kõrgel tasemel teadustööga molekulaarsetes bioteadustes ja üliõpilaste õpetamisega kõigil kolmel õppeastmel „valge bioloogia“ ainetes. Maia Kivisaar märgib, et kuigi viimaste aastate heitlikes oludes, kus teadus ja haridus on olnud tugevalt alarahastatud, on instituudi töötajate arv kahanenud, on viimasel paaril aastal märgata tõusutrendi - instituudiga on liitunud kolm uut professorit, kes praegu oma laboreid üles ehitavad. See trend peab jätkuma. Uute töörühmade lisandumine on vajalik eriti just nendes õppetoolides, kus inimeste arv on rohkem kahanenud.

Õppe- ja teadustöö läbiviimine kõrgel rahvusvahelisel tasemel on instituudi arengu seisukohalt jätkuvalt olulisel kohal. Samuti on oluline instituudisisese sünergia kasvatamine ning koostöö arendamine teiste instituutidega nii valdkonna sees kui ka väljapool valdkonda ja Tartu ülikooli. „Instituudil on vaja suurendada oma võimekust teadusrahastuse saamisel ning teha koostööd ettevõtetega“, ütleb Maia Kivisaar. Töökeskkonna seisukohalt peab Maia Kivisaar oluliseks kolleegidega rääkimist, et töö käigus tekkivaid probleeme juba eos lahendada. Lisaks leiab ta, et senine väga hea koostöö Bioteaduste Üliõpilaste Seltsiga peab jätkuma, et tegeleda jätkuvalt õppekavade kaasajastamisega. Samuti peab ta tähtsaks, et jätkuks töö järelkasvuga koolides, kuhu panustavad nii instituudi töötajad kui ka tudengid, olgu selleks siis Teaduskool, Rändav Bioklass, AHHAA keskus või Geneetika õppepäevad.

Maia Kivisaar on molekulaar- ja rakubioloogia instituudis töötanud alates selle instituudi loomisest. 2008. aastal valiti Maia Kivisaar mikroobigeneetika professoriks. Aastatel 2012-2020 oli ta Tartu Ülikooli senati liige.

Molekulaar- ja rakubioloogia instituudi direktori ametiaeg algab 1. jaanuaril 2021.

Lisateave:
Maia Kivisaar
TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi mikroobigeneetika professor
e-post: maia.kivisaar@ut.ee

Uudise juures oleva foto autor on Sulev Kuuse.