Reklaamplakat

Sirje Piiri ja Lemme Haldre maalinäitus "Värvivarjundid"

Selle aasta viimase Omicumi galerii näituse autorid on Lemme Haldre Ja Sirje Piir, kes on Tartus Konrad Mägi ateljees tegutsevad kunstnikud.

Loe ka Tartu Postimehe artiklit.

Lemme Haldre (s. 1955) on Tartus tegutsev kunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ja töötab igapäevaselt lisaks maalimisele psühhoterapeudina. Kunstihariduse omandas ta Heldur Viirese käe all (2008-2013) Konrad Mägi Ateljee maalistuudios, kus ta on kaastegev tänaseni. Lisaks on ta õppinud maalimist ja joonistamist erinevatel täiendkoolitustel, alates 2018. aastast Eesti Kunstnike liidu liige.

Kunstiga tegelemisel on minu elus eriline roll. Varju ja valguse vahekordi uurides olen avastanud ammendamatuid kooslusi. See on mäng, millest kunagi ei tüdine. Maalimine ise võimaldab otsida ja leida sisemist tasakaalu.

Lemme Haldre

Sirje Piir (s 1955) lõpetanud Tartu Kunstikooli kunstilise kujundamise erialal ja töötanud üle 30 aasta kunstnik-kujundajana ja arvutigraafikuna. Ta on lõpetanud kujundusgraafika eriala, 3D visualiseerija ja modelleerija eriala ja omandanud 5-nda kategooria kujundaja kutse. Näitustel on ta osalenud alates 1990. aastast.

Maalimist on Piir õppinud Harri Puderselli, Alfred Kongo, Jaan Parise, Eifram Allsalu, Helle-Reet Paris (Vahersalu), Peeter Krosmanni ja joonistamist Liili Mõtuste juhendamisel.

Lisaks põhitööle, kujundustööde ja arvutigraafika kõrval, olen maalinud ja joonistanud. Mulle on pakkunud huvi näha looduse mustreid, vorme, värve ja  maalida natuurist. Värv on maalija põhiline väljendusvahend.

Sirje Piir

Konrad Mägi Ateljees on Piir maalimas käinud alates 2014. aastast, maalides Heldur Viirese juhendamisel natuuris. Tähtis on maalida loomuliku valgusega päevasel ajal, valgust ja varju, näha värvide kooskõla ja kompositsiooni. Lisaks on ta Konrad Mägi Ateljee Seltsi liige.

Näituse "Värvivarjundid" reklaamplakat

Näitus on üleval 18.12.23-21.01.2024 (Riia 23b/2, Tartu)

Kuraator: Sulev Kuuse

Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale

Marina Aleksejeva looming.

Omicumi galeriis eksponeeritakse Marina Aleksejeva loomingut

Pildil on kaks Petri tassi. Vasakus on sees vutimuna ja suuremas kanamuna.

Head munapüha!