Kaljo Põllu. „Siinpoolne ja sealpoolne maailm“. Sarjast „Taevas ja maa“. Metsotinto 1989.

Sulev Kuuse ja Kärt Summatavet: korra ja kaose ristumise väljal

Tartu Ülikooli loodusteaduste valdkonna mitme insituudi kuluuriklubide algatusel tekkis 2023. aasta alul mõte luua ürituste sari „Kord ja kaos“.

Tänavuse aasta alul korraldatigi sellest ajendatuna Tartu Ülikooli raamatukogus näitus mitmekülgse kunstniku, TÜ rahvusmõtte auhinna laureaadi Kaljo Põllu 90. sünniaastapäeva puhul. Samast näitusest kantud esimene kõnekoosolek ja arutlusürituse esimene sümpoosion „Igavene tagasitulek. Kust me tulime. Kes me oleme. Kuhu läheme“ olid pühendatud soome-ugri teemadele.

Ürituste sarja teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ käsitles semiootika jammärgikeele tahke, mängides mõttega märgilisest maailmast, vaadelduna semiootiku, bioloogi, filoloogi, balletiartisti ja astrofüüsiku silmade läbi. Aprillis peetud semiootikasümpoosionist kirjutasid Tartu Ülikooli Omicumi galerii eestvedaja Sulev Kuuse ja Delta hoone galerii eestvedaja Kärt Summatavet augusti-septembri Horisondis.

Artikkel on väljaande loal lugemiseks avaldatud siin

Kultuuriklubide kolmas sümpoosioon „Maailma geomeetria – geomeetriline maailm“ toimub 25. septembril Tartu Ülikooli raamatukogus.

Eero Ijavoineni teos.

Eero Ijavoineni näitus „Tarkuse koobas“ Omicumi galeriis

2+2_tartu_kitarrifestival

Kitarrikvartett 2+2

Kursi koolkonna teosed Omicumi aatriumis.

Näitus Omicumi galeriis - „KURSI KOOLKOND XXXVI"