Tartu Ülikool pakub võimekatele esmakursuslastele praktilisi lisaõpivõimalusi

Tartu Ülikoolis algab uuel õppeaastal taas programm „Talendid Tartusse!“, mis annab võimekatele Eesti noortele eneseteostuseks tavalisest mitmekesisemad õpivõimalused.

Programmi eesmärk on pakkuda atraktiivseid õppimisvõimalusi tulevastele tudengitele, kes on oma senisel haridusteel saavutanud suurepäraseid õpitulemusi ja seega juba omandanud ülikooliõpingute alguse väärsed teadmised.

Tartu Ülikooli bakalaureuseõppe esimesel kursusel on õpingute kõrvalt võimalik osaleda teadus- või ettevõtlusprojektides. Samuti on valikus õpetamisoskuste omandamine ja ise oma valdkonna teaduse huviringi loomine.

Kandideerida saavad noored, kes asuvad sel aastal Tartu Ülikooli õppima ja on gümnaasiumi jooksul osalenud Eesti olümpiaadide lõppvoorudes või rahvusvahelistel olümpiaadidel. Programmiga on võimalik liituda ka juhul, kui abituriendi eesti keele ja matemaatika riigieksami tulemused on mõlemad vähemalt 90 punkti või Tartu Ülikooli akadeemilise testi tulemus vähemalt 80 punkti.

Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel on võimalik tutvuda iga suuna projektidega, teha omale meelepärane valik ja kandideerida programmi. Kandideerimine kestab 24. juulini. Programmi pääsenud selguvad 17. augustil.

Augusti- ja septembrikuu jooksul kohtuvad projekti pääsenud juhendajatega ja seejärel saavad soovi korral oma eelistust muuta. Õpingute jooksul on igal aastal võimalik valida uus suund või jätkata juba valitud teed.

Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna esmakursuslased, kes on suurepäraselt esinenud üle-eestilistel aineolümpiaadidel või esindanud Eestit rahvusvaheliselt, saavad taotleda ka stipendiumi.

Vaata videost, millistes projektides on tudengid programmi raames osalenud.

Tartu_Ülikooli_virtuaaltuuri_kaart_Allikas_Tartu Ülikool.png.png

Vaata oma tulevasi õpperuume, ühiselamut või ratta parkimise võimalusi uuendatud virtuaaltuurist

Tartu Ülikooli peahoone

Tartu Ülikooli esmased vastuvõetute nimekirjad on selgunud

TÜ peahoone

Tartu Ülikooli kandideerimine on lõppenud