Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori Vilistlaskoori kontsert

Kolmapäeval, 11. märtsil 2020 kell 17 esineb Tartu Ülikooli Omicumi aatriumis, Riia tn 23b/2 Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori Vilistlaskoor.
Kontserdi kava.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori Vilistlaskoor on pidevalt tegutsev kontsertkoor, kus laulavad ülikooli akadeemilise naiskoori ja teiste ülikooli kooride vilistlased, Tartu Ülikooli töötajad, doktorandid. Koori asutas 1992. aastal maestro Vaike Uibopuu, kes on nüüd koori audirigent. Ta oli koori dirigent sügiseni 2013, sellest ajast juhatab koori Ülle Sakarias, alguses kolm aastat koos Tiiu Sinipaluga (nüüd Ivanova). Koori hääleseadja on "Vanemuise" solist ja laulupedagoog Karmen Puis.

Aasta jooksul antakse neli-viis kontserti ning osaletakse laulupidudel ja laupäevadel. Vilistlaskoor on saanud võistulaulmistel ja konkurssidel auhinnalisi kohti, sealhulgas 2016. aastal hõbediplomi Gdanski rahvusvahelisel koorifestivalil ja 2018. aastal koorifestivalil „Chernomorski Zvutsi“ Bulgaarias esikoha nais- ja meeskooride kategoorias. Käesoleva aasta märtsis osaleb koor Hispaanias Costa Brava rahvusvahelisel koorikonkursil "Golden Voices of Montserrat".