erakogu

Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi segakoori kontsert Omicumis

Sel reedel, 27. mail 2022 kl 19.00 toimub järjekordne kontsert Omicumi aatriumis (Riia 23b/2, Tartu). Esinema tuleb Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi segakoor kontserdiga „Lindude laul".

Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi koor pole sugugi üks tavaline koor. Tema kirevat paelust ilmestavad juba pikaealised ja vähem pikaealised (kuid seda paljulubavamad) traditsioonid, särasilmsed ja tipphetkedel kõige trompetihuulsemad kooriliikmed ning üle selle kõige vabalt ja elurõõmsalt lehviv vaim, mis kogu gruppi kannab, hingestab ja pidevatele eneseületustele innustab.

Rääkides traditsioonidest, tuleb tõdeda, et koor on oma nooruslikule jumele ja heledale jaalele vaatamata juba üsna väärikas vanuses. Uitmõte luua TÜ Looduskaitseringile oma koor sündis kord 1999. a. sügaval Venemaa avarustes koeratoitu süües, toona ehk hetkelise meeltesegaduse ajel (NB! Koeratoidu mõjul inimaju tegevusele võivad olla veel teaduslikult tõestamata kõrvalnähud, nii et ohutuse huvides, ärge seda siiski kodus järele proovige!).

Esmane unistus – käia laulupeol, sai teoks ning lauldes kasvas loomulikult ka lauluisu. Algsest väikese seltskonna ettevõtmisest on aja jooksul kasvanud paarikümneliikmeline koor, kes käib iganädalaselt kaks korda koos ning kelle esinemisgraafik on kujunenud suisa tihedaks. Üks on aga jäänud muutumatuks. Ringi kooris laulmine pole kunagi ega kellelegi olnud tüütuks kohustuseks. Selles on alati peitunud midagi enamat. Koor eksisteerib niivõrd elujõuliselt just seetõttu, et selle liikmed siiralt naudivad koos käimist ja koos laulmist. Ühtlasi on Ringi koori uksed püsinud valla kõigile, kel süda ja hing laulda ihkab ja kõrv vähegi muusikat tabab. Loomulikult võivad proovid seetõttu vahel nihutada inimvõimete piire – kulgeda kummalistes poosides, hirmuäratavate nägudega, nii vertikaalasendis kui ka horisontaalis, nii saunalaval kui ka konkursiärevuses – kõik selle nimel, et pigistada lauljatest välja see kõige kaunim ebakalmertennosaarlik piuks. Ühislaulmistest ei kao aga kunagi eluterve annus huumorit, mille abil saadakse üheskoos üle igast mäest. Kambavaim on see salarelv, mis pole koori tegemistest hetkekski kadunud.

Lisaks laulupidudele ja kolmele kontserdile igal hooajal osaleb Ringi koor maakondlikel kultuurisündmustel, laulupäevadel ja tudengisündmustel kandes heas usus edasi koorilaulutraditsiooni nii oma kodulinnas Tartus kui ka väljaspool.

Sirle Lorvi on töötanud koorijuhina Ringi koori algusaegadest. Ta töötab kooliõpetaja ja koorijuhina Tartu Miina Härma Gümnaasiumis.

Kõik on oodatud, sest sellist koori igapäev ei kuule! Lisaks tasub kooriliikmetega tutvust teha, sest võib-olla juba järgmisel kontserdil õnnestub huvilistel sama koori lauljana osaleda!

Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi segakoori koduleht.

Kontserdi „Lindude laul“ kuulutus
Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale

Marina Aleksejeva looming.

Omicumi galeriis eksponeeritakse Marina Aleksejeva loomingut

Pildil on kaks Petri tassi. Vasakus on sees vutimuna ja suuremas kanamuna.

Head munapüha!