TÜ molekulaarbioloogia professor Tiina Tamm peab ülikooli aulas inauguratsiooniloengu

Tartu Ülikooli molekulaarbioloogia professor Tiina Tamm peab neljapäeval, 3. septembril kell 16.15 ülikooli aulas inauguratsiooniloengu teemal „Valkude biosüntees ehk kuidas molekulaarne nanomasin infot tõlgib“.

TÜ professor Tiina Tamm tutvustab loengus viimaste aastate muutusi valkude biosünteesi protsessis. Ta räägib lähemalt ribosoomide rollist valgusünteesi regulatsioonis ja käsitleb geneetilise informatsiooni tõlkimisel tekkinud vigade mõju haiguste väljakujunemisele.
Inauguratsiooniloengut on võimalik jälgida reaalajas videoportaali UTTV vahendusel. Loeng salvestatakse ülikooli videoportaalis UTTV.

Oodatud on kõik huvilised!

Tiina Tamm lõpetas Tartu Ülikooli 1992. aastal bioloogia erialal. Seejärel suundus ta teadustööd tegema Tallinnasse Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituuti, kuid jätkas samal ajal õpinguid Tartu Ülikooli magistrantuuris ja doktorantuuris. 2000. aastal kaitses Tiina Tamm Tartu Ülikoolis doktoriväitekirja „Keraheina laiguviirus: genoomi ülesehitus ja translatsiooni strateegiad“. Aastatel 2001-2005 töötas ta järeldoktorantuuris Suurbritannias Manchesteri Ülikooli teaduse ja tehnoloogia instituudis ning Patersoni vähiuuringute instituudis.
Tiina Tamm on töötanud alates 2005. aasta sügisest Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudis teadurina ja vanemteadurina. Alates 1. septembrist 2019 on Tiina Tamm molekulaarbioloogia professor. Oma uurimistöös keskendub ta ribosoomi kui molekulaarse nanomasina uurimisele eukarüootses rakus. Tiina Tamme teadustöö aitab mõista üksikute ribosoomi struktuursete elementide olulisust selle toimimises ja biogeneesis.