Ermo Leuska

TÜMRI töötajad pälvisid Tartu Ülikooli teenetemärgid

24. novembril andis rektor pidulikult üle Tartu ülikooli teenetemärgid. Teiste seas pälvisid aumärgi kaks TÜMRI-ga seotud inimest. Mullu, 27. oktoobril kinnitas Tartu Ülikooli senat 2023. aasta teenetemärkide kavalerid.

Teenetemärk "100 semestrit ülikoolis"

TÜMRI evolutsioonilise bioloogia õppetooli spetsialist Maere Reidla.

Tänasel päeval on Maere Reidla põhitöökohaks TÜ genoomika instituut, kus ta on populatsioonigeneetika kaasprofessor, kuid TÜMRI-ga on ta seotud õppejõuna instituudi loomisest alates. TÜMRi-s on ta õpetanud erinevaid õppeaineid, näiteks Molekulaarne evolutsioon ja Populatsioonigeneetika.

Maere Reidla
Maere Reidla 24. novembril teenetemärkide üleandmisel (autor: Andres Tennus)

Tartu Ülikooli aumärk

TÜMRI geneetika teadur Heili Ilves.

Heili on geneetika õppetoolis saanud nii bakalaureuse-, magistri- kui doktorikraadi ning töötanud teadurina alates aastast 2002. Tema juhendada on nii eesti- kui ingliskeelne aine "Geneetika praktikum" ning samuti osaleb ta sissejuhatava labiotöö praktikumi läbi viimisel.

Heili Ilves ja Maere Reidla 30.10.2023
Heili Ilves ja Maere Reidla 30.10.2023 (autor: Ermo Leuska)

Tartu Ülikooli teenetemärgiga tunnustamise ettepanekuid võivad teha kõik ülikooli liikmed. Selleks tuleb kandidaadi nimi ja lühike põhjendus esitada ülikooli kodulehel. Suure medaliga tunnustamise otsuse teeb senat oma oktoobrikuu istungil; medali, tänutähe, aumärgi ja teenetemärgiga „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ tunnustamise otsustab rektor vahetult pärast senati istungit.

Kõikide teenetemärgi kavaleride nimed on avaldatud Tartu Ülikooli kodulehel.

Teenemärkide üleandmise järelvaatamine ja galerii

Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteo auhinna üleandmine. Pildil Tartu Ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ning haridus- ja teadusminister Kristina Kallas.

Ülikooliõpik „Rakubioloogia“ valiti Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteoks

Ülikooliõpiku „Rakubioloogia“ koostajad Sulev Kuuse ja Toivo Maimets.

„Rakubioloogia“ õpik nimetati Tartu Ülikooli 2023. aasta keeleteoks

Bioloogiaolümpiaadi lõppvooru osalejad biokeemia ülesandeid tegemas

Selgusid 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi parimad

9.–10. märtsil peeti 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi (EBO) lõppvoor gümnaasiumiõpilastele.