Raigo Pajula, Vabariigi Presidendi Kantselei

Vivaariumi juhataja Sulev Kuuse pälvis riikliku teenetemärgi

Iseseisvuspäeva eel pälvis presidendilt Eesti Vabariigi Valgetähe V klassi teenetemärgi vivaariumi juhataja, molekulaar- ja rakubioloog Sulev Kuuse.

Sulev Kuuse on Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudis tegelenud pikalt teadustööga, mille kõrvalt on ta õpetanud arengubioloogiat, rakubioloogiat, molekulaarbioloogiat ja õppeainet geneetiliselt modifitseeritud organismidest ja nende aretustööst. Koos meie praeguse presidendi, Alar Karisega, on Sulev olnud transgeense tehnoloogia rajajaks Eestis.

Sulev Kuuse teenemärgi kättesaamisel

President Alar Karis andis riiklikud teenetemärgid üle 21. veebruaril Eesti Rahva Muuseumis.

Minu jaoks oli see uudis väga suur üllatus. Eelkõige ma tunnen tänutunnet, et minu tehtu on läinud inimestele korda ning on leitud, et see väärib äramärkimist.

Sulev Kuuse

Tema sulest ilmub Eesti populaarteaduslikes ajakirjades tihti põnevaid artikleid. Samuti on ta osalenud mitmete õpikute välja andmisel kaasautorina. Näiteks möödunud sügisel ilmus tema ja Toivo Maimetsa eestvedamisel algupärane "Rakubioloogia" õpik, mille eest pälviti ka Eesti Teadusagentuurilt tunnustus teaduse populariseerimise eest kirjasõnas.

Lisaks õppe- ja teadustööle on ta Eesti bioloogiaolümpiaadi žürii esimees, sellega seoses rahvusvahelise bioloogiaolümpiaadi Eesti võistkonna juht ja rahvusvahelise bioloogiaolümpiaadi IBO žürii liige.

Alatihti on tal käsil mõne näituse eestvedamine või mõni teine põnev projekt. Ta veab eest Omicumi galeriid, kus kureerib pea iga kuu uut kunstinäitust. Kõige muu kõrvalt on ta foto- ja matkakirega seikleja, kes rännanud läbi pea terve maailma. Oma seiklushimuga on saanud Worldloppeti suusamaratonide sarja meisteriks ning osaleb nädala pärast oma 30ndal Tartu täispikal suusamaratonil.

TÜMRIs iseloomustatakse Sulevit kui alati rõõmsameelset ja elutarka kolleegi, kes on kõiki valmis nõu ja jõuga aitama. Suured õnnesoovid sulle TÜMRI pere poolt!

Meedia:

Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteo auhinna üleandmine. Pildil Tartu Ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ning haridus- ja teadusminister Kristina Kallas.

Ülikooliõpik „Rakubioloogia“ valiti Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteoks

Ülikooliõpiku „Rakubioloogia“ koostajad Sulev Kuuse ja Toivo Maimets.

„Rakubioloogia“ õpik nimetati Tartu Ülikooli 2023. aasta keeleteoks

Bioloogiaolümpiaadi lõppvooru osalejad biokeemia ülesandeid tegemas

Selgusid 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi parimad

9.–10. märtsil peeti 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi (EBO) lõppvoor gümnaasiumiõpilastele.