Suvine kestlikkuse infokiri toob lugejani hiljutisi teadusuudiseid ja infot ürituste kohta, kus käsitletakse muu hulgas nii inforuumi vastupidavust, tervist kui ka tehisaru võimekust ja keskkonnajälge.
Viimase kümnendi jooksul on Euroopa Liidu osaluse laiendamise meetmega liitunud riikide tegutsemisaktiivsus Euroopa teadus- ja innovatsiooniprogrammides märgatavalt paranenud. Samas on tekkinud nende riikide teadusasutuste arenguvõimekuses ja -vajadustes erinevused. Ida- ja Kesk-Euroopa eluteaduste võrgustik Alliance4Life leiab, et olukorra parandamiseks vajab senine raamprogrammi toetusmeetmete süsteem nutikamat ja paindlikumat lahendust.
19. veebruaril toimus Eesti Teaduste Akadeemias konkursi „Teadus 3 minutiga“ lõppvõistlus, kus viie parima sekka jõudis ka Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi teadmussiirdedoktorant Jaan Vihalemm. Kaks kuud peale üritust rääkisime Jaaniga konkursilt saadud väärtuslikest kogemustest.
25. aprillil kell 12.15 kaitseb Artjom Stepanjuk rakubioloogia erialal doktoritööd „Function of adhesion molecules and signalling pathways in human endometrial and embryonic models“ („Adhesioonimolekulide ja signaaliradade funktsioonide uurimine kasutades inimese endomeetriumi ja embrüo mudeleid“).
Tartu Ülikool ja TÜ kliinikumi verekeskus kutsuvad ülikooliperet 2. aprillil kella 10.30–14.30 Delta keskusesse doonoripäevale. Vestlus vereandjaga toimub ruumis 1024 ja vere loovutamine ruumis 1030.
Viis aastat pärast COVID-19 pandeemia algust on teadusel viiruse ja selle mõju kohta palju rohkem teadmisi. Uurima on hakatud ka haigestumise pikaaegset mõju tervisele.
Doktorantuur pakub võimalust arendada nii seoste loomise ja infotöötluse oskusi kui ka võimet keerukaid projekte juhtida, kriitikast õppida ning selle kõige juures ennastsäästvalt aega planeerida.