Markos Parve

Bioteaduste Üliõpilaste Selts pälvis tiitli „2023 Aasta Tudengiorganisatsioon“

Tartu tudengiorganisatsioonide koostöövõrgustik OLE ROHKEM andis Bioteaduste Üliõpilaste Seltsile auhinna „2023 Aasta Tudengiorganisatsioon“.

25. mail toimus Tartus V Spaa- ja Konverentsihotellis OLE ROHKEM koostöövõrgustiku auhinnagala. Tegu oli tunnustamisüritusega tudengite ja tudengiorganisatsioonide tänamiseks ühiskonna heaks tehtud töö eest. Iga-aastase sündmusega tuuakse esile tuua isikuid ja organisatsioone, kes on silmapaistvalt toetanud tudengeid, tudengiorganisatsioone ja nende algatusi. Auhindu anti sel aastal kuues kategoorias ja võitjad valiti selleks loodud valimiskomisjoni poolt.

Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi (BÜS) tegevused olid nomineeritud kolmes kategoorias: aasta tudeng (BÜS-i president Jakob Mäeots), aasta tudengiorganisatsioon ja aasta tegu kahe nominatsiooniga (BÜS-i korraldatud Keskkonnanädal 2022 ning algatus Ruupor, mida korraldasid TÜ LT valdkonna tudengiorganisatsioonid BÜS-i eestvedamisel). Laureaadi tiitiliga pärjati BÜS kategoorias „2023 Aasta Tudengiorganisatsioon“.

BÜS-il on suur au olla järjekordselt nimetatud aasta tudengiorganisatsiooniks. See tunnustus peegeldab meie liikmete tohutuid pingutusi ja panust viimase kümne aasta jooksul. Oleme tänulikud võimaluse eest, et saame oma organisatsiooni kaudu ühiskonda tähendusrikkalt mõjutada.

Jakob Mäeots, BÜS-i president aastal 2023

BÜS-i tegemisi on tunnustatud varemgi. Sama tiitel võideti ka 2018. aastal. Lisaks pälvis BÜS käesoleva aasta alguses Teadus- ja Haridusministeeriumi tunnustuse „Aasta noorteühendus“. Hiljuti kümnendat sünnipäeva tähistanud BÜS-i tegemiste kohta saab lugeda temaatilise uudise juurest.

Tartu Ülikooli jõudis laureaaditiitel veel kahes kategoorias:

Aasta tudengisõbra tiitli sai Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser. Tiitliga tunnustatakse inimest, kes on tegutsenud üliõpilaste huvides ja aidanud kaasa ühiskonna arengule.

Aasta koostööpartneri tiitli pälvis Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut. Koostööpartneri tiitliga tunnustatakse organisatsiooni, kes on teinud silmapaistvat koostööd üliõpilaste ja võrgustikuga.

OLE ROHKEM auhinnad on ellukutsutud Tartu Tudengiorganisatsioonide Koostöövõrgustiku poolt, Üliõpilaskonna Sihtasutuse eestvedamisel.

Lisainfo, teised laureaadid ja kõik nomineeritud OLE ROHKEM veebilehel.

Fotod sündmusest (autor: Markos Parve)

MR (fookus all) LT-Tulf-202 (Mariana Tulf)

Teenused ettevõtetele ja teadlastele

Üliõpilane praktikal