Autor:
Jüri Parik

Külalisseminar: prof Suparna Sanyal „The End Game: A Second Check-Point for Specific Codon Recognition by Bacterial RF2“

20.11.2023 peab TÜMRI Citrina maja auditooriumis nr 218 (Riia 23b/1) kell 11.00 külalisseminari Kaspar Reieri doktoritöö oponent Suparna Sanyal, kes on molekulaarbioloogia professor, Uppsala Ülikooli struktuuri- ja molekulaarbioloogia osakonna juht (Rootsi).

Seminari teema: The End Game: A Second Check-Point for Specific Codon Recognition by Bacterial RF2

Professor Suparna Sanyal
Professor Suparna Sanyal (autor: Uppsala Ülikool)

Esineja info:

Professor Suparna Sanyal on molekulaarbioloog, kes uurib valgusünteesi süvamehhanisme ja valkude voltumist, kasutades kiire kineetika meetodeid. Sanyal uurimisvaldkond on antibiootikumide resistentsus patogeensetes bakterites. Tema labor uurib lisaks, kuidas ribosoomi poolt läbi viidav valkude voltumine (protein folding activity of the ribosome (PFAR)) mõjutab voltumisega seotud haigusi (nt prioonhaigused kõrgematel imetajatel). Sanyal kasutab oma uurimistöös täiendavalt struktuuribioloogia tööriistu (röntgenkristallograafia, tuumamagnetresonants (NMR) and krüo-elektronmikroskoop).

Toivo Maimets in the inauguration speech of professor Elin Org 03.04.2024 in the university aula

Teadus- ja innovatsioonilõhe kahandamiseks on Kesk- ja Ida-Euroopa teadlastel vaja toetusmeetmeid enamaks kui vaid võrgustumiseks

TÜMRI 30. juubeli konverents Omicumi maja suures auditooriumis

TÜMRI ja GI aastakonverentsid