11. juunil kell 11.00 toimub Eesti Teaduste Akadeemias (Kohtu 6, Tallinn) Euroopa Teadusnõukogu (ERC) presidendi Maria Leptini avalik loeng ERC teadusgrantide süsteemist ja selle rollist tippteaduse edendamisel. Loengut saab jälgida nii teaduste akadeemia saalis kohapeal kui ka akadeemia kodulehel oleva veebilingi kaudu. Üritusele saab registreeruda 4. juunini.
Viimase kümnendi jooksul on Euroopa Liidu osaluse laiendamise meetmega liitunud riikide tegutsemisaktiivsus Euroopa teadus- ja innovatsiooniprogrammides märgatavalt paranenud. Samas on tekkinud nende riikide teadusasutuste arenguvõimekuses ja -vajadustes erinevused. Ida- ja Kesk-Euroopa eluteaduste võrgustik Alliance4Life leiab, et olukorra parandamiseks vajab senine raamprogrammi toetusmeetmete süsteem nutikamat ja paindlikumat lahendust.
14.–15. märtsil kohtusid Tartu Ülikoolis Euroopa teadusülikoolide võrgustiku LERU ja seitsme Kesk-Euroopa ülikooli partnerlusprogrammi LERU-CE7 rektorid.
3. veebruaril külastasid Tartu Ülikooli viie riigi parlamentide esimehed, kes arutlesid ülikooli aulas selle üle, kuidas saavutada rahu õiglane ja kestev rahu Ukrainas ja Euroopas.
Kas oled bakalaureuse- või magistriõppe üliõpilane, kes alustab lõputöö kirjutamist või juba teeb seda? Kas soovid arendada oma kirjutamisoskust ja tunda end tööd koostades enesekindlamalt?
24.–25. septembril toimub Baltikumi suurim geneetikakonverents Geenifoorum, mis toob Tartusse oma eriala rahvusvahelised tipptegijad. Konverentsil antakse üle ka Artur Linnu nimeline stipendium.