Neljapäeval, 29. veebruaril toimus Tartu Ülikooli raamatukogus lahtiste uste päev, mille raames said gümnasistid tutvuda geenitehnoloogia õppekavaga.
Messialal tutvustas õppekava programmijuht Margus Leppik ja küsimusi sai küsida geenitehnoloogia üliõpilastelt. Gümnasistid nägid erinevaid töövahendeid, millega ülikoolis õppimise käigus kokku puututakse. Laual olid ka äädikakärbsed, kes on väga oluline uurimisobjekt molekulaar- ja rakubioloogia instituudi teadlastele ning kelle genoomis võib leida kuni 80 protsenti sarnasust inimese genoomile.
Lisaks instituudile oli messialal väljas ka meie üliõpilasselts, Bioteaduste Üliõpilaste Selts.
Hiljem toimus raamatukogus töötuba „Kuidas näha DNA-d?”, mille viisid läbi Rändava Bioklassi liikmed. Selle käigus said osalejad koduste vahendite abil oma DNA nähtavaks teha.
Rändava Bioklassi liikmed juhatamas töötuba „Kuidas näha DNA-d?”. Foto: Andres Tennus
Molekulaar- ja rakubioloogia instituudis tutvustas projektijuht Teele Eensaar õpilastele esmalt tudengiruumi ning andis seejärel lühikese ülevaate instituudi õppe- ja teadustööst. Seejärel liikusid õpilased „Praktilise geenitehnoloogia" töötubadesse, mida juhtisid Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi liikmed ja kaasprofessor Triinu Visnapuu. Töötubades tehti esmane tutvus mikroorganismidega, paljud õpilased said esimest korda kasutada teadus- ja õppetööks mõeldud mikroskoope.
Huvilisi jätkus instituudis kuni viimaste eribusside lahkumiseni Tartust.
Täname väga kõiki noori huvilisi, kes olid Eestimaa erinevatest nurkadest võtnud vaevaks tulla ülikooliga tutvuma.
Bakalaureuse õppekavale saab esitada avaldusi alates 12. juunist. Loe lähemalt õppetöö ja vastuvõtutingimuste kohta Tartu Ülikooli kodulehelt.
Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi liikmed juhatamas „Praktilise geenitehnoloogia" töötuba. Foto: Ines Pütsepp