Lilian Kadaja-Saarepuu sai õpetamise arendamise grandi

Juba seitsmendat korda sai Tartu Ülikoolis kandideerida õpetamise arendamise grandile. Igal aastal saavad grandi kolm õppejõudu igast valdkonnast. Õpetamise arendamise grant on toetusraha õppejõule oma õpetamispraktika tulemuslikkuse süsteemseks uurimiseks ja oma kogemuste tutvustamiseks.

Ülikooli õppekomisjon valis taotluste, tagasiside ja arutelu põhjal välja tänavused 12 õppejõudu, kellele kaheaastane grant anti. Granti taotles neljast valdkonnast kokku 18 õppejõudu. Grandisaajad esitasid oma õpetamisalase arengu analüüsi ja tegevusuuringu projekti. Arendusprojektid koostati teemadel, mis on ülikoolis õpetamise jaoks olulised, näiteks erinevate õpetamismetoodikate rakendamine, iseseisvat õppimist toetavate õppematerjalide koostamine ja ainete ülesehituse muutmine õppijakesksemaks sügavama õppimise toetamiseks.

Otsustamisel võeti arvesse kandidaatide senist tegevust õppijate ja kolleegide toetamisel ning oma õpetamise arendamisel, samuti uurimuse oodatavat mõju õppekvaliteedile struktuuriüksuses, valdkonnas ja ülikoolis laiemalt.

Rakubiooogia kaasprofessor Lilian Kadaja-Saarepuu nomineeriti grandile loodus- ja täppisteaduste valdkonnast.
Lilian Kadaja-Saarepuu õpetab tudengitele järgmiseid loengukursusi:
LOMR.06.004     Rakubioloogia I
LOMR.06.005     Rakubioloogia II
LTMR.06.001      Rakubioloogia

Samuti on ta vastutav õppejõud või osaline mitmete praktikumide töös, näiteks:
LOMR.06.002     Loomsed rakukultuurid
LOMR.06.003     Rakubioloogia praktikum
LTMR.06.002      Rakubioloogia praktikum
LTTI.00.002         Sissejuhatav laboritöö praktikum

Õppetöö toimub nii eesti- kui ingliskeelsetel õppekavadel.

Kõik grandi saajad kohtuvad 28. ja 29. juunil suvekoolis.

Grandi saajad tutvustavad oma ettepanekuid õpetamise arendamisest ka konverentsil „Õppejõult õppejõule“, mis toimub 20. jaanuaril 2022.

Molekulaar- ja rakubioloogia instituudist on õpetamise arendamise grandi varem saanud Martin Kärner ja Raivo Raid.

Lisainfo:
Lilian Kadaja-Saarepuu