Autor:
Mariana Tulf

Molekulaarsete bioteaduste magistriõpe Tartu Ülikoolis! Astu järgmisele tasemele ja muuda maailma!

Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia insituut kutsub kõiki tänaseid ja varasemaid geenitehnoloogia bakalaureuseastme üliõpilasi ning juba lõpetanud ja töötavaid spetsialiste liituma meie magistriõppekavadega. Avastage uusi karjäärivõimalusi, laiendage oma teadmisi ning saate ise päriselt midagi murrangulist maailma ja elukeskkonna heaks korda saata!

 

Geenitehnoloogia ei ole enam ammu pelgalt kitsas teemade ring, mis vaid mudelorganismide abil maailma seletada püüab. Meie õppekavade lõpetajad tegelevad pea kõikides tänapäeva tööstusharudes toidutehnoloogiast kuni oluliste toormete ja kemikaalide tootmise ja metallide väärindamiseni. Looumulikult on kuumaks teemaks meditsiin, sh kõik tüvirakkudega seosnev, haavade paranemise protsessid ja reproduktiivbioloogia. Tänapäeva maailmas ei saa üle ega ümber viiruste vastu võitlemisest ega uute antibiootikumide arendamisest ning antimikroobsete pinnakatete välja arendamisest. Käega katsutavad teemad on laboris kasvatatud toit ning keskkonnasaaste vähendamine ja reostuse puhastamine. Selleks kõigeks on vaja tunda molekulaarseid bioteadusi, mis ei ole pelgalt geenitehnoloogia, vaid üks samm edasi erinevates biotehnoloogiaid hõlmatates valdkondades.

 

Kõike ülalnimetatut õpetame TÜMRI magistriõppekavas „Molekulaarsed bioteadused“, kus iga õppima asuja saab paindlikult valida endale sobivaima suuna sh on „Molekulaarsete bioteaduse“ õppekavas valikus meditsiiniteemalised õppeained. Neile, kes soovivad veelgi kitsamalt ennast meditsiiniga siduda, on valikus ka õppekava „Biomeditsiin“, mis annab ettevalmistuse meditsiinilaboris töötamiseks, kuid õppekava range ülesehituse tõttu pakub see tudengile vähem paindlikkust oma õpingute kujundamisel. Mõlemad õppekavad annavad igal juhul ettevalmistuse, mis on tööturul hinnatud ja võimaldab tuult tiibadesse saada nii eraettevõtluses kui ka akadeemilisel maastikul.

 

Tartu Ülikooli molekulaarsete bioteaduste ja biomeditsiini magistriõppekavad on loodud selleks, et anda tudengile vajalikud teadmised ja oskused soovitud erialal. Peamine erinevus on paindlikkus. Kui „Biomeditsiin“ jätab tudengile pigem vähe võimalusi muudatusteks stuudiumi jooksul, siis „Molekulaarsed bioteadused“ on üles ehitatud nii, et iga õppur saab luua endale sobiva plaani vastavalt huvipakkuvatele teemadele. Seepärast tuleb enne õppima asumist kindlast selgeks teha, mida üks või teine õppekava võimaldab.

Õppekava läbinu saab jätkata oma karjääri eluliste protsesside juhtijana erinevates valdkondades. Meie poolt pakutavad õppekavad keskenduvad sügavamate teadmiste ja praktiliste oskuste omandamisele, mis annavad võimaluse töötamaks biotehnoloogia ettevõtetes, teadusasutustes, tervishoiuorganisatsioonides, toiduainetetööstuses või keskkonnakaitsealastes projektides. Lisaks saavad TÜMRI magistrantuuri lõpetanud spetsialiseeruda genoomikale, proteoomikale, sünteetilisele bioloogiale või bioinformaatikale, et saada eksperdiks oma valitud erialal. Tuleviku karjäärivõimalustes teemade valikust puudu ei tule!

 

Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia magistriõppekavad pakuvad võimalust olla osa sellest põnevast ja kiiresti arenevast teadusvaldkonnast, millel on piiramatult palju rakenduslikke väljundeid. Kandideerimiseks tutvuge õppekavadega ja küsige nõu õppekavade programmijuhilt (Margus Leppik, kontakt veebilehe ülaosas).

taimesein

Sel nädalavahetusel toimub 50. teoreetilise bioloogia kevadkool

tudengid koridoris

Sel kevadel avab Tartu Ülikool doktoriõppes 189 õppekohta

MR LT-Tulf-359 (Mariana Tulf)

Vaimne tervis ja võrdne kohtlemine