Piibe Arrak

Näitus Omicumi galeriis: „Eesti rahva pühad paigad”

Alates 7. oktoobrist on Omicumi galeriis üleval uus näitus „Eesti rahva pühad paigad”. Pühasid allikaid, hiiepuid, ohvrikive ja kirikuid kujutavate teoste autor on Piibe Arrak.

Piibe-Imbi Arrak (Müürsep) sündis Tallinnas, 13. detsembril 1939. aastal. Ta lõpetas Tallinna Esimese Keskkooli (tänaseks Gustav Adolfi Gümnaasium) 1958. aastal ja Tartu Kunstikooli 1962. aastal. Maalimist õpetasid talle Harri Puudersell, Ilmar Malin, Alfred Kongo ja Artur Lokk. 1963. aaastal liitus ta Erich ja Melanie Arraku maalistuudioga (1960-1967), mis hoidis elus pallaslike maalitraditsioone. Erich ja Melanie Arrak olid mõlemad õppinud Pallase otseses järglases, Tartu Kunstiinstituudis. Nende õpetajateks olid pallaslased Võerhansu, Kits jt. Nad olid pühendunud maalimisele ja oma oskuste edasiandmisele.

Piibe Arrak on püüdnud jääda õpitule truuks. Tema teemadeks on maastikud, portreed, lilled ja maalid lastele. Tehnikaks põhiliselt õlimaal pastelli ja akvarelli kõrval. Maastikest eraldi osa moodustavad mäed ja ohvrikivid. Neid maalides, kasutab ta oma reljeefset tehnikat, tasasel foonil hästi paks ja krobeline õlivärv. Seda tehnikat on ka tihti Piibe Arraku lillemaalides. Vahel jätab ta maalides osa pildipinnast värviga katmata.

Piibe Arraku teos.

Autorist lähemalt

Tartu näitustel on Piibe Arrak esinenud alates 1967. aastast. Tallinnas on olnud kolm isiknäitust, Haapsalus kaks ja Tartus umbes tosin. Täna kuulub ta ka Tartu Kunstnike Liitu ja Eesti Maalikunstnike Liitu. 1972. aastal abiellus Piibe Müürsepp Erich Arraku noorema venna kunstnik Eevart Arrakuga. Peres sirgusid lapsed Andres, Marika ja Katrin.

Erich ja Melanie Arraku maalistuudio

Maalistuudio loodi raskuste kiuste 1960. aastal Tartus, Veeriku tänaval ja sealne õpetus oli tasuta. Maalimine toimus nädalavahetustel ja söejoonistus kolmapäevti igal õhtul. Seitsme tegevusaasta jooksul käisid seal teiste hulgas õppimas Eevart Arrak, Lembit Lepp, Aksel Eist, Jüri Marran, Hillar Kärna, Piibe Müürsep (Arrak) ja Maie Paju.

Näitus on üleval 07.10–17.11.2024

Riia 23b/2, Tartu   Kuraator: Sulev Kuuse

Piibe Arraku hiljuti avaldatud näitustest Tartu Postimehes

Galerii: Piibe Arraku näituse „Eesti rahva pühad paigad“ avamine

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Kontserdil „180 aastat Clara Schumanni kontsertidest Tartus“ esinenud pianistid.

„Harmonia Universitatise“ kontsert „180 aastat Clara Schumanni kontsertidest Tartus“

Eero Ijavoineni teos.

Eero Ijavoineni näitus „Tarkuse koobas“ Omicumi galeriis