Marina Aleksejeva

Omicumi galeriis eksponeeritakse Marina Aleksejeva loomingut

Omicumi aatriumis on üleval Marina Aleksejeva joonistused teemal ,,Hiired kõditasid naba, sina oled mängust vaba”. Näitust saab näha 1. aprillist 26. maini.

Marina Aleksejeva töötab Tartu Kunstikoolis ja Tartu Lastekunstikoolis õpetajana. Ta lõpetas Tartu Ülikooli maaliosakonna 1995. aastal ning alates 1992. aastast on osalenud näitustel. Magistritöö kaitses ta 2016. aastal Tartu Ülikoolis.

Kunstniku sõnul ümbritsevad meid inimesed ja nende lood. „Lugusid on nii palju ja nad põimuvad omakorda järgmiste inimeste ja nende lugudega,“ selgitab Aleksejeva.

On raske otsustada, kus on lõpp ja kus algus, kus käib hoogne ringmäng ja kohe-kohe lükatakse keegi sisse. Et oleks selgem, tuleb astuda mitu sammu tagasi lihtsuse suunas.

Marina Aleksejeva

Aatriumis eksponeeritud joonistused on inspireeritud inimeste lugudest. „Et hoida mängu saladust. Ja kasutatud kujundeid, mis võimaldavad lihtsustada keerulisi mängureegleid,“ mainib kunstnik. Markerijoonistused valmisid aastatel 2019–2024.

Loe lisa Tartu Postimehest

Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale

Pildil on kaks Petri tassi. Vasakus on sees vutimuna ja suuremas kanamuna.

Head munapüha!

Harmonia Universitatis

Õppeaasta viimane kontsert sarjas „Harmonia Universitatis“