Autor:
erakogu

Omicumi galeriis on üleval Hillar Ehaste personaalnäitus „Vanaaegne ja modernne“

Regulaarse näituspaigana tuntuks saanud Omicumi aatrium (Riia 23b/2, Tartu) pakub 10.08. - 25.09.2022 vaatamiseks Hillar Ehaste personaalnäitust ning huvilistel on võimalik maale ka endale soetada. Näitusmüük „Vanaaegne ja modernne“ toob vaatajateni loodusmaalid Eestist ja mujalt maailmast, lillemaalid, tantsu ja abstraktse kunsti.

Hillar Ehaste on erialalt mäeinsener, keda saatus viis kõigepealt ehitustele. 1980ndatel aastatel Baikonuri Kosmodroomile ja sealt tagasi tulles Tartu Kliinilise Haigla peainseneriks. Seejärel suundus Hillar Ehaste Põlva farmaatsiatehase ehitusele, Nycomed SEFA AS tehnilise teenistuse juhataja kohale.

Nooremast peast tegi ta moto- ja allveesporti, jooksis maratone ja sõitis rattaga pikki distantse. Viimaseil aastail on pojad palunud tal ekstreemsused kõrvale heita, mistõttu nüüd on jäänud vaid golf ja maalimine.

Hillar Ehaste oli kuuskümmend kaks aastat vana, kui otsustas maalima hakata. Tõele au andes oli ta seda elus korra proovinud, aga nüüd tahtis, et keegi suunaks ja ta paremad küljed esile tooks. Seetõttu registreeris ta end Tartu rahvaülikooli maalikursusele, mille juhendaja oli kunstnik Robert Suvi. See kõik sündis viis aastat tagasi.

Tema puhul ei saa aru, et tal klassikaline kunstiharidus puudub. See pilt võib sulle meeldida või mitte, aga sellest ei paista mingit naivismi. Ehaste on puhas impressionist. Või siis postimpressionist, kuna ta ei löö lõuendile lihtsalt täppe, vaid hõõrub need ka laiali. Ta koloriit on niivõrd meeldiv, ei ole kuskil mingit toorust. Üks toon istub teise kõrval.

juhendaja, kunstnik Robert Suvi

Hillar Ehaste kuulub Robert Suvi maalistuudiosse, kus käivad koos täiskasvanud inimesed, kel igaühel on karjäär mõnel teisel erialal. Neid inimesi ühendavad ühised maalimiskorrad stuudios, aga ka suvised kunstilaagrid kas Austrias või Prantsusmaal või näiteks Kihnus, sel kevadel Kreekas Tolos .

Hillar Ehaste on osalenud näitustel alates aastast 2017. Nende seas näiteks Suvi kunstistuudio näitused Jõgeval (kaks korda), püsinäitus Suudlevates tudengites, stuudio ülevaatenäitus Omicumi/TÜMRI galeriis (kaks korda) ja Suvi stuudio väljasõidunäitused Gmünd in Kärten’is Austrias, Berre-les-Alpes’is Prantsusmaal, Tolos Kreekas. 2020. aastal oli Hillaril personaalnäitus Tartus „Sparglis“. 

Näituse kuraator on TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vivaariumi juhataja Sulev Kuuse.

Näitusmüük on avatud 10.08. - 25.09.2022, Omicumi aatriumis (Riia 23b/2, Tartu), tööpäeviti kl 9-17.

 

Artikkel Tartu Postimehes (16.08.2022)

Pilte näituse avamisest:

Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale

Marina Aleksejeva looming.

Omicumi galeriis eksponeeritakse Marina Aleksejeva loomingut

Pildil on kaks Petri tassi. Vasakus on sees vutimuna ja suuremas kanamuna.

Head munapüha!