Ermo Leuska

Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna üliõpilaste näitus „Suvetöö“ Omicumi aatriumis

Alates 26. septembrist kaunistavad Omicumi aatriumit Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna üliõpilaste ja Pallase maaliosakonna juhataja Margus Meinarti teosed. Näha saab valikut II kuni IV kursuse maalitudengite suvepraktika töödest nii Tartus kui Alajõel.

Uudise päises kasutatud maalide autor Margus Meinart.

Margus Meinart kirjutab näituse kohta nii:

Näitusel on väljas 30 tööd 13 maaliosakonna tudengilt ja 10 tööd osakonna juhilt Margus Meinartilt. Tudengitest osalevad Jelisaveta Saveljeva, Patrick Tall, Mari Frühling, Kätriin Säde, Karoliina Tomasson, Caroliina Luhamets, Gertu Soosaar, Ingmar Roomets, Laura Marita Lappalainen, Hedi Kuhi, Erika Aasa, Kadri Kalve, Angeliina Birgit Liivlaid.

Kui Sulev Kuuse pöördus minu poole näituse tegemise ettepanekuga ja pakkus ajaks septembrit-oktoobrit, olime just tudengitega maalimas. Millegipärast tekkis mul kohe soov kaasata ka tudengid.  Õnneks tuli Sulev minu mõttega kaasa ja nii see väljapanek sündis.

Suvine maalipraktika on üks osa Pallase tudengite õppeprotsessist. Maalides terve aasta siseruumides, võib maastikule päikese ning tuule kätte sattumine olla ehmatav. Igal juhul võtab kohanemine aega. Nagu aga näha, siis tudengid on saanud väljakutsetega väga hästi hakkama. Lahendused on erinevad, võimalik, et ootamatud noortele endilegi. Tulemused võivad olla otsivad ja eriilmelised, kuid on igal juhul siirad. Minugi maalid on selle suve tööd. On huvitav näha oma  maale suuremas ruumis ja teises kontekstis kui ateljee. Veelgi põnevam aga kõrvuti tudengite teostega. Saame koos hakkama küll.

Tudengite suvised juhendajad olid Sirje Petersen, Tuuli Puhvel ja Margus Meinart.

Kas võiks suvetööde väljapanekust saada iga-aastane ettevõtmine?

Tänan: Sulev Kuuse, Madis Liplap, Indrek Aavik, Karoliina Tomasson, Mari Frühling, Patrick Tall.

Näitus on avatud 26.09-21.10.2022
Kuraator: Sulev Kuuse

Pilte näituse avamisest Omicumi aatriumis: