Autor:
Rasmus Kull

TÜMRI blogi: Sisseastumiseksam – miks ja kellele?

Molekulaar- ja rakubioloogia instituut lubas teist aastat järjest sooritada ülikooli pääsemiseks bioloogia sisseastumiseksami. Miks sisseastumiseksam taastati ja kellele see mõeldud on? 

Blogiloos selgitab sisseastumiseksami taastamist geenitehnoloogia bakalaureuseõppe programmijuht Margus Leppik.  
 
Paarkümmend aastat tagasi oli erialane sisseastumiseksam ülikooli astumisel tavapärane. Riigieksamite tulekuga sisseastumiseksamid enamikel õppekavadel tasapisi kadusid, kuid on viimastel aastatel ühe lisavõimalusena siiski hakanud naasma. 

Loos uuritakse, miks ja kellele sisseastumiseksam taastati, mida on kaheaastasest kogemusest õpitud ning millised on edasised plaanid sisseastumistingimuste korraldamiseks bioloogia ja elustiku kaitse ning geenitehnoloogia õppekavadele. 

Tudengite koolitamine, kes tegelikult ei soovi eriala õppida, ei ole vaid ülikooli ja õppejõudude aja ja muude ressursside raiskamine. See on ka nende noorte inimeste ja nende vanemate poolt tühja kulutatud aeg ja vahendid.

Margus Leppik, geenitehnoloogia programmijuht

Sisseastumiseksam on esialgu meie erialadele tagasi tulnud selleks, et jääda. Selgeks on ka saanud, et sisseastumiseksami toetamiseks oleks vaja pakkuda eksami eelset ettevalmistuskursust. 
 

Loe TÜMRI blogi
 

Sisseastumise teemadel vahetas programmijuht Margus Leppikuga juulikuises Tartus mõtteid projektijuht Teele Eensaar.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Tüdruk pipetiga laboris

Magistriõpe

Magistriõppes saab õppida kahel õppekaval:
Üliõpilased õppimas

Bakalaureuseõpe

Rändav biolass

Rändav bioklass

Projekti „Rändav bioklass“ eesmärgiks on populariseerida loodusteadusi tutvustades õpilastele tänapäevaseid DNA analüüsi meetodeid ja andes neile võimaluse töötada kaasaegse laboriaparatuuriga.