Sulev Kuuse

TÜMRI kontserdisari jätkub ka sellel aastal

8. novembril 2023 esines Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori Vilistlaskoor TÜMRI kontserdisarja raames kavaga "Sind tahan armastada".

Eelmisel aastal alguse saanud TÜMRI kontserdisari jätkus koorikontserdiga valgusküllases Omicumi aatriumis, kus toimuvad ka regulaarsed kunstinäitused. Vilistlaskoori muusikat täiendas Reet Heinla õlimaalide näitus „See meeletu kaduv maailm“.

Muusikasündmust tuli uudistama ligi 50 külalist nii lähemalt kui kaugelt. Publiku seas võis näha nii Genoomika instituudi kui ka TÜMRI töötajaid. Oli noori ja vanu ning tuttavaid kui ka täiesti esmakordseid külastajaid. Koorihelide kõlades muutus Omicumi aatrium hetkega kontserdisaaliks, mille akustika ei jää sugugi alla mõne kuulsa esinemispaiga omale.

Sündmuse juhatas sisse TÜMRI kommunikatsioonispetsialist Ermo Leuska, kes Karl August Hermanni ja Friedrich Kuhlbars loodud Kungla rahvast tsiteerides tõi välja siin tehtava tippteaduse ja eestlaste laululembuse ühisosa. Kohaletulnuid rõõmustas hoolikalt valitud repertuaar ja tõeliselt hästi kokku kõlav kontsertkoor.

Sündmuse lõpus mainis dirigent Ülle Sakarias, et neil oli rõõm taaskord Omicumis esineda. Dirigent tõi välja, et esitusele tulnud kava loodi esialgu ühe kevadise kontserdi jaoks, kuid kuna see sai nii ilus, siis taheti seda jagada veel ja veel. Omicumi galerii kuraator Sulev Kuuse tutvustas kontserdi järgselt aatriumis olevat näitust ja kutsus ka tulevasi näitusi nautima.

TÜMRI kontserdisarja järgmine kontsert on plaanis juba detsembrikuus. Täpse info leiab TÜMRI kodulehelt ja sotsiaalmeedia kanalitest.

Kontserdi korraldajad tänavad TÜ Genoomika instituuti ja TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituuti, et sellised sündmused Omicumi maja aatriumis toimuda saab.

Kontserdi kava:

• Sirje Kaasik/Leelo Tungal - Sind ma tahan armastada
  • Rasmus Puur/Kersti Merilaas - Sinilill
  • Charles Gounod/Aquino Thomas - O salutaris Hostia
  • Heikki Klemetti - Ave Maria
  • Rihards Dubra - Laudate
  • Gustav Ernesaks/Debora Vaarandi - Ööviiul
  • Patrik Sebastian Unt/Anna Haava - Järv leegib ehapaistel
  • Pärt Uusberg/Henrik Visnapuu - Kõik muutub lauluks
  • Mart Saar/Karl Eduard Sööt - Allik

Kontserdi kava PDF kujul.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori Vilistlaskoor on pidevalt tegutsev kontsertkoor, kus laulavad ülikooli akadeemilise naiskoori ja teiste ülikooli kooride vilistlased, Tartu Ülikooli töötajad, doktorandid. Omicumi hoonete töötajatest laulavad kooris näiteks populatsioonigeneetika kaasprofessor Ene Metspalu, geneetika professor Angela Ivask, geneetika teadur Anne Menert ja  TÜMRI direktor ja mikroobigeneetika professor Maia Kivisaar.

Koori asutas 1992. aastal maestro Vaike Uibopuu, kes on nüüd koori audirigent. Ta oli koori dirigent sügiseni 2013, sellest ajast juhatab koori Ülle Sakarias, alguses kolm aastat koos Tiiu Sinipaluga (nüüd Ivanova). Koori hääleseadja on „Vanemuise“ solist ja laulupedagoog Karmen Puis. Aasta jooksul antakse neli-viis kontserti ning osaletakse laulupidudel ja laulupäevadel. Vilistlaskoor on saanud võistulaulmistel ja konkurssidel auhinnalisi kohti, sealhulgas 2016. aastal hõbediplomi Gdanski rahvusvahelisel koorifestivalil ja 2018. aastal koorifestivalil „Chernomorski Zvutsi“ Bulgaarias esikoha nais- ja meeskooride kategoorias

Dirigent Ülle Sakarias on lõpetanud Tartu Muusikakooli ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhtimise erialal. Pärast lõpetamist asus ta tööle kooridirigeerimise ja kooriainete õppejõuna Tartu Pedagoogilises koolis, hilisemas Tartu Õpetajate Seminaris ja lektorina Tartu Ülikooli haridusteaduskonnas. Muusikaõpetajate eriala üliõpilaste kooriga valmistati ette eksamikontserte ning osaleti edukalt rahvusvahelistel koorikonkurssidel Itaalias Riva del Gardas ja Suurbritannias Llangollenis. Paljud tema endised üliõpilased töötavad muusikaõpetajate ja koorijuhtidena. Ülle on olnud meeskoori Gaudeamus ja korp! Filiae Patriae naiskoori dirigent. Praegu laulavad tema käe all Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoor, Jõgevamaa segakoor Serviti ja Äksi segakoor. Muusikaõpetust saavad temalt ka Tartu Kroonuaia Kooli õpilased.

Päisepildil Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori Vilistlaskoor koos fännidega pärast 6.04.2022 toimunud kontserti.

Fotogalerii TÜMRI kontserdilt 08.11.23:

Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale

Marina Aleksejeva looming.

Omicumi galeriis eksponeeritakse Marina Aleksejeva loomingut

Pildil on kaks Petri tassi. Vasakus on sees vutimuna ja suuremas kanamuna.

Head munapüha!