Autor:
Kirill Nitšenko

Üliõpilased tutvustasid meie õppekavu Tartu Ülikooli päeval Narvas

Ida-Virumaa tudengipäevade raames toimus 25. aprillil esimest korda Tartu Ülikooli päev Narvas.

Päeva eesmärgiks oli tutvustada Ida-Virumaa noortele õppimisvõimalusi Tartu Ülikooli õppekavadel. Lisaks oli huvilistel võimalik tutvuda Narva Kolledži ruumidega, osaleda samas infomessil, panna ennast proovile mõnes töötoas või võtta osa meelelahutuslikust aardejahist. 

Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonnast olid terve päeva jooksul messialal esindatud kaks instituuti: molekulaar- ja rakubioloogia instituut ja tehnoloogiainstituut, kes pakkusid osalejatele ka lihtsaid töötubasid. 

Molekulaar- ja rakubioloogia instituut oli esindatud kahe üliõpilasega, Maria Minorova ja Kirill Nitšenko, kes tutvustasid nii eesti kui vene keeles meie bakalaureuse- ja magistriõppe õppekavasid ning tegid töötoas osalejatega põnevaid katseid DNA-ga. Nii Maria kui Kirill kuuluvad Rändava bioklassi koosseisu, mistõttu oli võimalik tutvustada ka seda, millega bioklass tegeleb. 

Näidati nii meie erialal kasutatavaid mudelorganisme kui lihtsamat teadusaparatuuri ja -vahendeid. 

Läbiviijate hinnangul oli osalejate huvi bioteaduste vastu suur. 

Loe lisaks Ida-Virumaa tudengipäevadest ja Tartu Ülikooli päevast Narvas

 

Fotod: Kirill Nitšenko

 

Image
Tartu Ülikooli päev Narvas_Bioteadused
Geenitehnoloogia õppekava messialal
Teadlaste öö reklaamplakat

TÜMRI kutsub külla: Teadlaste Öö ja perepäev 29.09.2023

Geneetika õppepäev

Geneetika õppepäevad

Geneetika õppepäevad on Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi poolt gümnasistidele suunatud praktiline töötuba, kus antakse noortele võimalus tutvuda bioteaduste metoodikate ning eria
Rändav biolass

Rändav bioklass

Projekti "Rändav bioklass" eesmärgiks on populariseerida loodusteadusi tutvustades õpilastele tänapäevaseid DNA analüüsi meetodeid ja andes neile võimaluse töötada kaasaegse laboriaparatuuriga.