Eero Ijavoinen

Eero Ijavoineni näitus „Tarkuse koobas“ Omicumi galeriis

Omicumi galerii kuraator Sulev Kuuse kutsub uuel õppeaastal taas kõiki nautima uut näitust. Riia tänaval asuvas õppehoones eksponeeritakse 26. augusti õhtust alates Eero Ijavoineni näitust „Tarkuse koobas“. Kunstniku teosed on üleval 6. oktoobrini.

Käesoleva Omicumi näituse käivitajaks on Andrus Kasemaa õlimaal Composition (1992). Eero Ijavoinen astub selle tööga dialoogi oma taiestega „Tarkuse koobas“ ja „Väljumine“. Idee narratiivi kirjeldab kunstnik järgmiselt: „Inimkonnal on tohutu kogus teadmisi, infot, tehnoloogilisi ja muid oskusi. Tundub aga, et sellest ei piisa – tuleb väljuda ja jõuda uuele tasemele. Utoopia niisiis, aga mitte illustratsioon, vaid improvisatsioon neil teemadel.“

Eero Ijavoinen on vabakutseline kunstnik, kes elab ja töötab Tartus. Ta on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli kunstiõpetajana ning õpetanud Paide Ühisgümnaasiumis ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. Ijavoinen maalib ja loob kujusid. Maalid on maastikest lähtuvad abstraktsioonid. Kujud on puust ja leidobjektidest. Näitustel esineb Ijavoinen alates 1990. aastast.

Galerii: Eero Ijavoineni näituse „Tarkuse koobas“ avamine

2+2_tartu_kitarrifestival

Kitarrikvartett 2+2

Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sulev Kuuse ja Kärt Summatavet: korra ja kaose ristumise väljal

Kursi koolkonna teosed Omicumi aatriumis.

Näitus Omicumi galeriis - „KURSI KOOLKOND XXXVI"