Jaanus Remme pälvis riigi teaduspreemia

Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi molekulaarbioloogia professor Jaanus Remme pälvis preemia keemia ja molekulaarbioloogia alal uurimuste tsükli „Ribosoomide biogenees ja funktsioneerimine bakterites“ eest.

Jaanus Remme on rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatud molekulaarbioloog, kelle uurimisvaldkonnaks on üks keskseid bioloogilisi protsesse – valgu biosüntees rakus. Tema pikaajaline teadustöö selles valdkonnas hõlmab mitmeid olulisi avastusi ka eelmistel aastakümnetel, kuid käesoleva preemia puhul leidis erilist rõhutamist olulise avastusliku algega tulemus.

Teised teaduspreemia saajad Tartu Ülikoolist olid:
TÜ materjalide kompuuter-modelleerimise professor Mikhail Brik täppisteaduste alal uurimuste tsükli „Puhaste ja legeeritud funktsionaalsete materjalide füüsikaliste omaduste ab initio ja poolempiiriline modelleerimine“ eest;
Loomade füsioloogilise ökoloogia professor ja evolutsioonilise loomaökoloogia vanemteadur Peeter Hõrak geo- ja bioteaduste valdkonnas uurimuste tsükli „Immuunfunktsioon ja oksüdatiivne stress loomaökoloogilises kontekstis“ eest;
Arheoloogia vanemteadur Andres Tvauri humanitaarteaduste alal uurimuste seeria „The Migration Period, Pre-Viking Age and Viking Age in Estonia“ eest;
Kardioloogia professor Jaan Eha ja arstiteaduse doktor professor Mihkel Zilmer arstiteaduse valdkonnas uurimuste tsükli „Südame- ja veresoonkonna siirdemeditsiinilised uuringud“ eest.

Lisainfo: HTM kodulehelt.