Autor:
Reklaamplakat

Näitus Omicumi galeriis - „Tõlgendused”

29. veebruarist on Omicumi aatriumis üleval uus näitus „Tõlgendused”, mis eksponeerib Helle Lõhmuse ja Maret Suurmets Kuura teoseid.

Helle Lõhmus on Tartus elav ja töötav maalikunstnik, kes tegeleb ka joonistamise, graafika ja skulptuuriga. Ta on lõpetanud maalikunsti eriala ning kunstide ja tehnoloogia õpetaja eriala Tartu Ülikoolis. Ta on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Maalikunstnike Liidu ja NAS liige. Tema töid on eksponeeritud grupinäitustel nii Eestis kui ka välismaal ning tal on olnud mitmeid isikunäitusi.

Tema looming saavutas teise koha 10. Lessedra rahvusvahelisel konkurss-näitusel (Sofia, Bulgaria 2018-2019). Helle Lõhmuse töid leidub Skopjes,The Osten Museum of Drawing ja Bulgaarias, The Lessedra Art Gallery kogudes ning Eesti, Soome, Rootsi, Belgia ja USA erakogudes.

Maret Suurmets Kuura on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti eriala ja kunstiõpetaja magistri. Ta armastab maalida tugevate, säravate ja erksate värvidega. Kunstnikule meeldib näha värvide omavahelisi seoseid, suhtlust ja mängu.

On hämmastav, kuidas värvid hakkavad maalil täiesti oma lugu jutustama ning loovad järjest uusi ja dünaamilisi kompositsioone. Värvide rikkus ja jõulisus annab uue laengu. Värvid on need, mis kõnetavad, panevad kuulama ja mõtlema. Värvid võivad muuta meid kurvaks, aga anda ka positiivset energiat.

Maret Suurmets Kuura

Alates 2000. aastast on Maret Suurmets Kuura osalenud väga paljudel ühisnäitustel ja korraldanud üle 30 personaalnäituse. 2006. aastast kuulub ta Tartu Kunstnike Liitu ja 2009. aastast Eesti Maalikunstnike Liitu.

Näitus on üleval 29.02.24-31.03.2024 (Riia 23b/2, Tartu).

Kuraator: Sulev Kuuse 

Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale

Marina Aleksejeva looming.

Omicumi galeriis eksponeeritakse Marina Aleksejeva loomingut

Pildil on kaks Petri tassi. Vasakus on sees vutimuna ja suuremas kanamuna.

Head munapüha!