Autor:
erakogu

Omicumi galeriis saab vaadata näitust kunstistuudio „Suvi“ viimaste aastate loomingust

Kunstistuudio „Suvi“ on stuudio inimestele, kes armastavad kunsti vaadata ja ka seda ise teha. Seal maalitakse maastikke, natüürmorte ja kompositsioone ning peetakse väga lugu Pallase koolkonna traditsioonidest. Stuudio juhendaja on Robert Suvi. Äsja avatud näitus koondab viimaste aastate loomingut.

Regulaarsete näitustega tuntuks saanud Omicumi aatrium (Riia 23b/2, Tartu) võõrustab 18.05. - 08.08.2022 uut näitust „Suvi“. Näituse kuraatori, TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vivaariumi juhataja Sulev Kuuse jaoks on see 20. kord selles paigas näitust korraldada.

Tartus tegutseva Robert Suvi kunstistuudio täiskasvanud liikmete hulgas on teadlasi, õpetajaid, arste, juriste, statistikuid. Mõni on kunsti juurde tee leidnud paar-kolm aastat tagasi, teine on harrastanud seda kümme või enamgi aastat. Paljud on lapsena käinud kunstikoolis ning nüüd leidnud, et võiks maalimist jätkata.

Valgas elav Reet Heinla pidas aastaid asjalikku ökonomistiametit, siis proovis kümmekond aastat kätt lilleäris. Nüüd on ta pensionil ja tegeleb mitmendat aastat maalimisega. Et lilled üks tema lemmikteema on, ei pane imestama. Ent Robert Suvi sõnul suudab hea fantaasiaga Reet ka osavalt realismi ja sürrealismi põimida.

Irja Pärn on Robert Suvi ateljeega seotud alates 2011. aastast ning täiendanud oma maalimisoskusi Tartu Ülikoolis ning Tartu Rahvaülikooli erinevatel kursustel. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ning tegutseb igapäevaselt hoopis finantsvaldkonnas.  

Ülenurmel elav Piret Jürgenson on töötanud lilleseadjana. Maalimiskogemust on tal juba üle kümne aasta. „Kunagi armastasin ristpistes tikkida,” meenutab Piret. „Siis aga avastasin, et ka täiesti tavaline, tänavalt sisse astunud inimene võib tänapäeval endale korralikud maalimisvahendid soetada. Hakkasin algul oma käe peal maalima, siis aga läksin rahvaülikooli maalikursusele ja nüüd käin Roberti stuudios. Julgen öelda, et mu hing on maalimise abil vabanenud.“

Kaisi Vinogradov on põline tartlane. Maalimine on talle meeldinud lapsepõlvest peale. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli 2009. aastal tekstiilikunsti erialal, Robert Suvi stuudios maalib alates  2014. aastast. Ta on proovinud portselanimaali, akvarelli, vaibakudumist kangastelgedel. 

Igapäevaselt Tartu rakenduslikus kolledžis töötava Avo Kuusiku varasest noorusest pärit hobi sai uue hoo 7 aastat tagasi, kui naine ja tütar kinkisid talle maalikursuse Tartu Rahvaülikoolis. Avo maalid näevad ilmavalgust igaüks omal moel – kord sünnivad need stuudios foto järgi joonistades, teinekord hoopis reisil olles. Tänaseks mehel ette näidata juba ka mitmeid isikunäitusi.

Elina Madal õppis lapsepõlves Tartus Laste Kunstikoolis ja jätkas maalimist Robert Suvi juhtimisel alates 2012. aasta sügisest. Kunstiga tegelemine innustas Elinat astuma kõrgemasse kunstikooli Pallas. Lisaks maalimisele on tema suureks kireks aiandus.

Lauri Mällo on bioloogiaõpetaja gümnaasiumis. 2019.aastal sai ta aasta õpetaja tiitli. 

Imbi Traat on vanemteadur Tartu Ülikoolis - matemaatik-statistik. Õppejõud. Umeå Ülikooli audoktor. Maalinud Robert Suvi kunstistuudios 11 aastat, korduvalt osalenud Aapo Puki maalikursustel, lühidalt maalinud Konrad Mäe ateljees Heldur Viirese juhendamisel. 

Sven Salo on hariduselt bioloog. Töötab aianduse alal ja huvialaks on mägimatkamine ja entomoloogia ning kalapüük. Kunstiga  Robert Suvi kunstistuudios alustas 2018. aastal.

Hillar Ehaste on erialalt mäeinsener, keda saatus viis kõigepealt ehitustele. Seejärel Tartu Kliinilise Haigla peainseneri ja edasi Nycomed SEFA AS tehnilise teenistuse juhataja kohale. Hillar Ehaste maalib täie rinnaga, iga pintslitõmmet nautides. Valmivad maastikud, linnavaated, portreed, abstraktsed kompositsioonid … Igas pildis on tema suhtumine.

Ene Ustav on Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi molekulaarviroloogia kaasprofessor. Maalimist alustas Robert Suvi kunstistuudios 2017. aastal. Ene maalikirelt peegelduvad lõunamaa värvid.

Kunstnik Robert Suvi on nagu suvi: jagab  oma annet ja energiat siia ja sinna. Ta on viljelenud kõiki monumentaalmaali tehnoloogiaid: fresko, sgrafiitot, mosaiiki, vitraazi, kuid ka tahvelmaali.  Omamoodi etapiks Robert Suvi loomingus kujunes vitraazakende loomine Palamuse kirikule ja Jõgeva kiriklale. Ta õpetab nii tudengeid kui kunstiharrastajaid ning pole minetanud vaatamata küpsele eale poisikeselikku uudishimu ja soovi vimkasid visata.

Omicumi aatriumis on rippunud kunstistuudio „Suvi“ maalid ennegi: 2021 aastal oli üleval näitus Teadlased maalikunstis.

Kõik huvilised on oodatud näitust külastama! Näitus jääb avatuks kuni 8. augustini 2022.

Uudise päises kasutatud repro maalist: Imbi Traat „Delta Emajõe kaldal“.

 

Fotogalerii näituse avamiselt 18.05.2022 (fotod: Sulev Kuuse)

Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale

Marina Aleksejeva looming.

Omicumi galeriis eksponeeritakse Marina Aleksejeva loomingut

Pildil on kaks Petri tassi. Vasakus on sees vutimuna ja suuremas kanamuna.

Head munapüha!