Reklaamplakat

Reet Heinla lummav õlimaalide näitus „See meeletu kaduv maailm“ Omicumi galeriis

Omicumi galerii kuraator Sulev Kuuse kutsub taas kõiki nautima uut näitust. Selle sügise esimeseks näituseks Riia tänaval asuvas õppehoones on avatud Reet Heinla maalinäitus „See meeletu kaduv maailm“. Kunstniku õlimaale presenteeriv näitus on septembri keskpaigast aatriumis üleval, kuid ametlik avamine toimus 4. oktoobril 2023.

Alates 18. septembrist kaunistab Omicumi aatriumit Reet Heinla õlimaalide näitus. Kunstnik Reet Heinla (1952) ütleb ise, et maalimine on tema hingetee. Näitusel näeb lummavaid õlimaale, mis peatavad vaataja pilgu pikemaks ajaks.

Enda kohta kirjutab Reet Heinla nii:

Olen sündinud 1952. aastal Tallinnas, lõpetanud Tallinna Reaalkooli ja Tallinna Tehnikaülikooli. Ülikooli kolmandal kursusel abiellusin Uno Heinlaga. Viimasel kursusel sündis poeg Horre. Pärast ülikooli suundusime Tartusse, kus elasime neli aastat. Seal sündis ka tütar Helen.

1980. aastal kolisime Valka, kus töötasin autobaasis. Oma ökonomisti karjääri lõpetasin õkonoomika asedirektorina.

Pärast kolmanda lapse, Hannaliisa sündi, tegin elus kannapöörde - avasin oma lillesalongi Sinilill, mida pidasin 20 aastat.

Maalimisega tegelen 2005. aastast. Olen ennast täiendanud paljudel kursustel ja õppinud erinevaid maalimistehnikaid - akvarelli, pastelli ja õlimaali. 2009. aastast olen jäänud truuks õlivärvidele, kuna nendega saan ennast kõige paremini väljendada.

Õlimaali olen õppinud Tartu Rahvaülikoolis ja alates 2014. aastast osalen aktiivselt Robert Suvi juhendamisel tegutsevas kunstistuudios “Suvi”. Aastate jooksul on mul olnud mitmeid personaalnäitusi Valgamaal, Pärnus ja Tallinnas. Samuti olen osalenud oma maalidega kõigil kunstistuudio “Suvi” maalinäitustel üle Vabariigi ja ka väljaspool.

MAALIMINE ON MINU HINGETEE

Näitus on avatud 18.09 22.10.2023. (Riia 23b/2, Tartu)
Kuraator: Sulev Kuuse

Tartu postimehes ilmus 06.10.2023 näituse avamisest artikkel (autor: Aime Jõgi).

Pildigalerii näituse avamiselt:

Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale

Marina Aleksejeva looming.

Omicumi galeriis eksponeeritakse Marina Aleksejeva loomingut

Pildil on kaks Petri tassi. Vasakus on sees vutimuna ja suuremas kanamuna.

Head munapüha!