Siin lehel avaldame TÜMRI vilistlastega tehtud intervjuud või vilistlaste enda lood õpingutest ja tööelust. Vilistlaslugusid hakkasime korjama koroonaperioodil, kui meil kõigil tekkis ootamatult teine töörütm. Rohkem jäi aega nii veebivestlusteks kui kirjutamiseks. Osad nendest vilistlaslugudest ilmusid Tartu Ülikooli vilistlaste ajaveebis, teised meie instituudi blogis. Ootame vilistlasi meelsasti koostööle selle lehe sisukamaks muutmisel.
Carmen Kivisillast on saamas edukas biosektori ettevõtja, kellel taskus kahe rahvusvahelise investori toetus. Elav Viljandi tüdruk jõudis õpingute käigus omaaegsest unistuste suurlinnast Tallinnast õppima ja ennast täiendama nii Londonisse, Bostonisse kui San Franciscosse.
Vilistlaslugu ilmus 28. oktoobril 2024.
Kärt Tomberg on TÜMRI vilistlane, teadlane ja ettevõtja. Kaks ja pool aastat tagasi asutas ta Inglismaal ettevõtte, mis loodab oma teadusliku avastustööga lahendada ühe paljude inimeste jaoks olulise probleemi – jõuda tehisintellekti kaasabil rekombinantsete valgupõhiste ravimikandidaatideni.
Vilistlaslugu ilmus 4. juulil 2024.
Sirje Lulla on tõeliselt inspireeriv, heatujuline ja naerusuine, ladusa suhtlemise ja julgustava hoiakuga bioloogiaõpetaja Lümanda põhikoolis Saaremaal.
Vilistlaslugu ilmus 20. juunil 2023.
2017. aastal alustas tegevust punavetika väärindamisega tegelev ettevõte Vetik OÜ. Tegemist on väikese start-up ettevõttega, Tartu Biotehnoloogia Pargi inkubandiga, mis koondab viis inimest, kellest nii mõnedki on TÜMRI (TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituut) vilistlased. Ettevõtlusega tegelevad nad siiani muude tegemiste kõrvalt.
Vilistlaslugu ilmus 26. märtsil 2021.
Tanel Mahlakõiv (35) on noor teadlane, kes lahkus Eestist peale bakalaureuseõpingute lõppu ning on viimased kuus aastat elanud ja töötanud USA-s. TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi projektijuht Teele Eensaar vestles New Jerseys elava Tanel Mahlakõivuga tema elust ja tööst 2021. aasta alguses.
Vilistlaslugu ilmus 17. veebruaril 2021.
Tartu Ülikooli vilistlane Andrus Tasa on OÜ TBD-Biodiscovery, AS-i Biotehnoloogia Park Kinnisvara, ToxInvent OÜ, OÜ Kaltec ning KemInvent OÜ osanik ja juhatuse liige ning Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus AS-i nõukogu esimees.
Vilistlaslugu ilmus 21. mail 2020.
Avastasin huvi geenitehnoloogia vastu 9. ja 10. klassi vahel, kui juhtusin nägema saadet geeniteraapiast. See teema oli nii põnev, et tekkis kange soov sellest rohkem teada saada. Gümnaasiumi alguses sündis otsus minna õppima Tartu Ülikooli geenitehnoloogiat. Esialgne plaan oli väga lihtne: bakalaureus-magister-doktor ja seejärel saab minust geeniteraapia teadlane.
Vilistlaslugu ilmus 18. juunil 2020.
Mind on alati huvitanud teadus ja sellega seonduv – vähemalt nii kaua, kui ma mäletan. Siiski, mõte sellest, et ka minust võiks kunagi saada teadlane, tekkis alles gümnaasiumis. Seega võib öelda, et teadlase karjäär ei ole olnud päris lapsepõlveunistus, kuid kui otsustasin selle tee valida, siis oli see minu jaoks üsna lõplik otsus.
Vilistlaslugu ilmus 26. augustil 2020.